Motto tygodnia: Ale draka! Afera Piebiaka!

Wszyscy ludzie agenta Tomka

numer 50/2015

Pisowska wojenka wewnętrzna. W użyciu: anonimy, żony, kochanki i prokuratura.

Bohaterowie:

Iwona Arent. Poseł PiS od czterech kadencji. Nr 1 na ostatniej liście kandydatów do parlamentu z okręgu warmińsko-mazurskiego. Ładna, zwłaszcza w bikini, co kilka lat temu można było zobaczyć w „Super Expressie”. Naturalnie pani poseł jest w polityce z powodu przymiotów charakteru i umysłu.

Tomasz Kaczmarek. Funkcjonariusz policji i CBA, który pod przykrywką – jako bogaty biznesmen – rozpracowywał Beatę Sawicką i Weronikę Marczuk. W ocenie Mariusza Kamińskiego jeden z najlepszych polskich agentów. W wyborach w 2011 r. uzyskał 4332 głosy i mandat posła PiS w okręgu kieleckim. Zawieszony w prawach członka klubu po ujawnieniu nagrań rozmowy, w której miał grozić mężowi swojej partnerki Katarzyny Sztylc.

Katarzyna Kaczmarek, wcześniej Sztylc. Prawniczka. Pracowała dla PiS w stolicy; w Olsztynie zajmuje się biznesem. Prezes stowarzyszenia Europejskie Centrum Wsparcia Społecznego Helper, od 5 lat pomagającego niepełnosprawnym umysłowo.

Jerzy Szmit. Były poseł PiS. Z listy kandydatów do Sejmu w ostatnich wyborach, uwieńczonej nazwiskiem Iwony Arent, miał go wykreślić Jarosław Kaczyński. Który nie zapomina. Jeśli więc kogoś wygumkuje, to raz. Takie w każdym razie panowało przekonanie w szeregach.

Bigamia

Jakimi uczuciami darzy Jerzy Szmit konkurentkę? Szacunku, bo w ostatnich wyborach wzięła 26 377 głosów. I pewnie przywiązania, w końcu są w tej samej partii od 13 lat. Iwona Arent odpłaca pięknym za nadobne.

Partyjne doły wymieniają anonimy. O jednym, skierowanym przeciwko Szmitowi, pisałam przed ostatnimi wyborami. Autor ujawnił, iż Szmit jedynie fotografował się ze swoją żoną i dziećmi. Udawał dobrego męża i ojca rodziny, bo tego oczekuje się od polityków PiS, zaś mieszkał z inną kobietą pod Warszawą. Właśnie ten anonim i dołączone do niego zdjęcia miały skłonić Kaczyńskiego do wygumkowania Szmita. Opróżnione miejsce zajęła posłanka Arent.

– Korespondencję mógł podrzucić redakcjom agent Tomek – spekuluje się w Olsztynie.

Powody przypuszczeń: Kaczmarek ma wejścia w mediach. Zna się na przykrywkach. I wspiera posłankę Arent, która od lat przyjaźni się z Katarzyną Kaczmarek. Właśnie ona w przeszłości pomogła wybrance agenta Tomka znaleźć zajęcie w centrali PiS. Rekomendowała na miejską radną. Kto uwalił ten pomysł i Kaczmarek jest bez mandatu? Szmit.

Czy Tomasz Kaczmarek rzeczywiście miał coś wspólnego z wymierzonym w Szmita anonimem? Odpowiada jednoznacznie: – Nie.

A może posłanka Arent? Też nie. Choć istnienia anonimu nie kwestionuje.

– Ale autorem mogą być przecież zewnętrzni wrogowie PiS – uważa.

Matka Teresa z Mazur

Europejskie Centrum Wsparcia Społecznego Helper istnieje od 5 lat. Działa non profit. Większość rachunków pokrywa wojewoda. Jak już pisałam, prezesem jest Katarzyna Kaczmarek. Obok niej ludzie „wyznający nadrzędność wartości takich: idealizm, uczciwość, życzliwość, prawość, sprawiedliwość, patriotyzm”. Siedzibą główną jest Olsztyn, a terenem działania zjednoczona Europa.

Helper prowadzi Środowiskowy Dom Samopomocy „Centrum Alzheimera  – Dar Serca” w Olsztynie. Zamiast wegetować w samotności, chorzy przez 5 dni w tygodniu, przez 8 godzin dziennie ćwiczą w pracowniach komputerowej, rehabilitacyjnej czy plastycznej. Są treningi pamięci. Rozwijanie i podtrzymywanie umiejętności niezbędnych do funkcjonowania w życiu codziennym. Śniadania i obiady.

Helper ma też 4 Środowiskowe Domy Samopomocy: w Jedwabnie, Marcinkowie, Prejłowie, Reszlu a tam 450 małych i dużych podopiecznych, którym daje szansę na normalne funkcjonowanie. Przymierza się do otwarcia kolejnych domów.

Więc nic dziwnego, że gdy Kaczmarek poznał prezes Katarzynę, stracił głowę. Bo ona jest nie tylko piękną kobietą, ale przede wszystkim, jak ujął jej mąż, Matką Teresą z Mazur.

Nawet w ministerstwach mówią o Helperze tylko na klęczkach, a na obchodzonym niedawno 5-leciu gościł wiceprezes PiS Adam Lipiński. Mówi się więc, że Katarzyna Kaczmarek lada chwila zostanie wiceministrem.

Ośmiornica

Ale od niedawna po Olsztynie wędruje anonim, z którego wynika, że owszem, biedni, chorzy i potrzebujący mają wreszcie przytulisko, ale cena jest wygórowana. A losy pieniędzy, miłościwie płaconych przez wojewodę, niejasne.

– Władzę w regionie chce przejąć ośmiornica. Helper służy do pozyskiwania środków publicznych na cele prywatne – ustalił anonim.

Wymienił nazwiska małżeństwa Kaczmarków i poseł Arent.

– Ośmiornica jest ponadpartyjna. – Autor dorzucił nazwiska osób wspierających działalność Helpera, od prezydenta Olsztyna po miejscowego wojewodę.

– Pierwszą ofiarą sitwy jest Szmit, którego wyrzucono z listy poselskiej – podkreślił.

Czy zatem Jerzy Szmit ma coś wspólnego z anonimem?

– Absolutnie nic – oświadczył policjantom. Został w tej sprawie przesłuchany, bo Kaczmarkowie i posłanka Arent zażądali od prokuratury wyśledzenia i ukarania autora listu.

Skąd prokuratorowi przyszło do głowy, że Szmit może coś wiedzieć na ten temat, skoro Arent zapewniła, że w ogóle go nie podejrzewa, bo w Olsztynie nie toczy się wojna o przywództwo w PiS? Tajemnica śledztwa.

Wasze komentarze 4 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

  • obrzydlistwo, PiSiory reklamują się już nawet w NIE, niepojęte, do czego to człowiek (?) jest zdolny !

  • Agencik Tomek obrósł w brzuszysko od nadmiaru pieniędzy, współpraca z posłanką łanką Arent ma się dobrze…Wszystko co ma paczątek ma i swój koniec.Nawet komuna nie przetrwała.Powstaje dalsza mafia z większym apetytem na pieniądze.Zlodziej złodziejem pogania, taka polityczna zabawa. Pis, Po i inne partyjki wystrzelić w kosmos!

  • Jaką to trzeba być mendą, żeby za dotacje przeznaczone na dofinansowanie takich domów opieki nad osobami starszymi i chorymi kupować sobie drogie komplety bielizny i wynajmować luksusowe samochody. Tan Kaczmarek, to jest jakaś wyjątkowo patologiczna postać. Zapewne posuwa te dwie, czyli Kaczmarek (Sztylc) i Arent. Ta Arent bardzo mocno lobbowała w prokuraturze, aby od śledztwa odsunięto policję w Olsztynie. Co ją motywowało do takich działań ?

  • kiedy w końcu zatrzasną się drzwi więzienia za tymi mendami?
    Arendowa pusta jak wiadro. Jej wyraz twarzy mówi sam za siebie. Idiotka umoczyła się w taką aferę złodziejska i czas ja w końcu zautować. Siedziała tyle kadencji w Sejmie i co Olsztyn ma z tego? Ma aferę Helper-giganta złodziejskiego wśród afer. Już skończyć z tym i prokuraturą co sobie nie może poradzić.