Motto tygodnia: Ale draka! Afera Piebiaka!

Autor
P.S.

Tatar siekany, ozór wołowy

numer 42/2015

O czym myśli myśliciel z PiS.

„Poznałem niedawno absolutnie fantastycznego polskiego Tatara pochodzącego z rodu chanów, Selima Chazbijewicza. Ten niepozorny naukowiec, znawca literatury i politolog, były gdański imam, czyli przewodnik modlitw w meczecie, kandyduje z listy PiS w Olsztynie. Więc gdyby przypadkiem ktoś z państwa chciał akurat na tę partię głosować, to serdecznie rekomenduję” – zarekomendował Robert Mazurek, publicysta i felietonista prasy zwanej niepokorną i niezależną.

Udało nam się przy okazji zapoznać z drugą rekomendacją dla niepozornego naukowca, nawet ważniejszą, bo Anny Fotygi, było nie było byłej minister spraw zagranicznych. Ona go także poleca jako wybitnego intelektualistę, poetę, myśliciela. „Uosabia on to, co jest najpiękniejsze w Polskiej tradycji, umiejętność łączenia wielu nurtów kultury” – mówi Fotyga.

*

Ponieważ Mazurek rekomenduje zwykle wino, postanowiliśmy posmakować jego rekomendacji politycznej. Szybki research wykazał, że niepozorny naukowiec służy od wielu tygodni PiS-owi i prawicowym mediom do straszenia uchodźcami oraz falą islamu i terroryzmu mającą zalać Europę i Polskę. Tym bardziej jest on cenny, że sam – jako się rzekło – jest muzułmaninem, imamem, profesorem, politologiem. Platforma może się więc schować, ponieważ w swoich szeregach nie ma muzułmanina i w tej kategorii PiS z Platformą prowadzi 1 do 0.

*

„Drodzy wyborcy, ostanie informacje budzą uzasadniony niepokój. Rosja ostrzeliwuje rakietami Syrię z okrętów na Morzu Kaspijskim. Samoloty rosyjskie przekraczają granicę turecką. Turecka armia ma opinię najsilniejszej w NATO po amerykańskiej. Co będzie, kiedy armia turecka zareaguje na przekraczanie przez samoloty rosyjskie tureckiej strefy powietrznej? Coraz większy niepokój w Jerozolimie. Bliski Wschód płonie prawie dosłownie. W Syrii operuje amerykańskie lotnictwo. Pojawiły się także samoloty rosyjskie. Co będzie, kiedy wejdą, nawet niezamierzenie w kontakt bojowy? Wybuchnie wojna? Jak powinna zachować się Polska?” – tak apeluje i pisze do wyborców profesor Chazbijewicz na swoim Fejsie.

Rozwiązanie konfliktu jest: „Jednym z możliwych rozwiązań sytuacji na Bliskim Wschodzie jest powołanie antykalifatu jako liberalnej monarchii konstytucyjnej. Antykalifaty istniały w cywilizacji islamskiej, np. w X stuleciu w Egipcie czy w Hiszpanii. Utworzenie takiego tworu, na czele którego można by postawić np. jednego z członków rodziny Osmanów, byłych tureckich sułtanów, którzy w historii byli kalifami, mogłoby doprowadzić do systematycznej erozji ISIS i rozpadu tego tworu bez angażowania sił zbrojnych NATO”.

*

Szukając innych ciekawych myśli prof. Chazbijewicza w archiwach „Gazety Wyborczej”, odnaleźliśmy myśl związaną w wydaniem w Polsce książki Salmana Rushdiego „Szatańskie wersety”. Pytany o nią Chazbijewicz stwierdził, że jest obraźliwa dla muzułmanów. „Wyrok śmierci na jej autora jest z punktu widzenia prawa irańskiego całkowicie słuszny – powiedział. – Jednak z punktu widzenia prawa polskiego praktycznie nic nie możemy zrobić, a gdyby przypadkiem w trakcie procesu wydawca złamał nogę, toby zaraz było na muzułmanów”. Myśl ta stoi w lekkiej sprzeczności z obecnie głoszonymi myślami, że „cała obyczajowość muzułmańska, w tym ubiór kobiet i sposób ich traktowania przez mężczyzn, to wymysł prymitywnych średniowiecznych teologów”, kary obcinania rąk i chłosta są „całkiem nieadekwatne cywilizacyjnie”.

całość na łamach

Wasze komentarze (0)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.