Motto tygodnia: Ale draka! Afera Piebiaka!

Pod twoim przewodem

numer 33/2015

Polsce grożą egipskie ciemności, bo nasz prąd ma tożsamość narodową.

Gdy po raz pierwszy od upadku komuny ogłoszono 20. stopień zasilania, politycy PiS zakomunikowali, że to najwyższy stopień bezsilności rządu. Organy prasowe partii Kaczyńskiego poczęły snuć czarne scenariusze, przy czym najczarniejszy przewiduje ograniczenie dostaw prądu do drukarni i niemożność wydawania gazet, w tym „Gazety Polskiej Codziennie”. Polaka można trzymać w ciemnym lochu, polewać wrzątkiem, wyrywać mu paznokcie i polskości się nie wyrzeknie, lecz nie mogąc codziennie obcować z „Gazetą Polską Codziennie”, Polak straci azymut i pęknie. Słusznie uznano więc, że potencja nieukazania się „GPC” jest dla polskiej racji stanu groźniejsza niż przestoje hut, tramwajów i wesołych miasteczek. Tyle tylko że perspektywa Polaka szlochającego pod kioskiem z powodu braku polskiej gazety to także zasługa PiS.

Miecz Damoklesa. Prądu brakuje w Najjaśniejszej nie dlatego, że produkujemy go za mało, ale dlatego, że mamy za mało sieci przesyłowych: linii wysokiego napięcia jest w RP raptem 13 tys. km – 3 razy mniej niż w Niemczech. Dodatkowo są one przestarzałe, w znacznej części z lat 70. i 80 zeszłego wieku, co sprawia, że straty podczas transportu prądu wynoszą 7 proc.

O pilnej potrzebie modernizacji sieci elektroenergetycznych wiadomo już było w 2005 r., ale PiS nie zrobiło nic, by niebezpieczeństwo nieukazywania się twórczości dziennikarzy niepokornych zażegnać.

W 2008 r. Lech Kaczyński dostrzegł wiszący nad ojczyzną miecz Damoklesa i zlecił przygotowanie raportu o stanie sieci przesyłowych. Z dokumentu wynikało, że sieci są zaniedbane i trzeba je zmodernizować; autorzy zwrócili również uwagę na bariery prawne niepozwalające na sprawną rozbudowę infrastruktury elektroenergetycznej.

W Biurze Bezpieczeństwa Narodowego powołano nawet specjalny zespół mający rozwikłać problem, ale przez 2 lata ciało to wydało kilka ogólnikowych komunikatów i na tym działalność zakończyło.

całość na łamach

Wasze komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

  • Nigdy nie przestaniecie mnie zadziwiac. Zparafrazowane pod twoim przewodem PLATFORMO zaprowadzisz nas do dupy. To nie druty, przewody sa problemem ale polityka nierzadu PO. Sabotaz przed wyborami..