Motto tygodnia: Zrozumcie to wreszcie – ktoś może was wyhuśtać w areszcie.

GOŚKA DANISZEWSKA przebudowuje swoje życie. Objawia się to u niej przewieszaniem obrazów. Najpierw siedzi i kombinuje, a potem lata z miarką po całym domu. AGNIESZKA WOŁK-ŁANIEWSKA lubi swoje mieszkanie, swoje obrazy i swoje życie. Tak w każdym razie twierdzi.

 

Wołk-Łaniewska: – Ikonowicz jest pierwszy na warszawskiej liście Ruchu Społecznego, który niestety poza Warszawą zarejestrował listy tylko w Lublinie i Siedlcach ma więc szanse jak muzułmański uchodźca w państwie PiS-u. Ale uważam, że nadchodzi czas na radykalnych lewackich liderów, a Piotr jest jedynym w Polsce radykalnym lewackim liderem. Toteż będę na niego głosować w ramach solidarności lewactwa, do czego namawiam także innych lewaków wśród szacownych Czytelników.

Daniszewska: – A gdzie ty masz czas na radykalnych lewackich liderów?

– Wszędzie. Na całym świecie. Nawet w Stanach.

– Ty, to ja jestem na prochach…

– Znowu oglądałaś TVN i czytałaś „GazWyba”?

– Co to ma do rzeczy?

– Bo to są jedyne dwa media na świecie, które uznały, że Hillary Clinton bezapelacyjnie wygrała debatę z Berniem Sandersem. Bernie to niezależny socjalista, który bierze udział w demokratycznych prawyborach i jest drugi za Clinton, choć jeszcze kilka miesięcy temu wszyscy uważali jego start za żart. W niedzielę była debata prawyborcza demokratów, po której, wedle sondażu Foxa, zwycięstwo Sandersowi przyznało 78 procent głosujących, a sondażu „Slate” tylko 75 procent. Sanders wygrał też w sondażu online CNN/Time, 9News Colorado, The Street, Fox5 oraz w opinii uczestników badań fokusowych CNN, Fusion i Fox News. Za zwycięzcę uznał Berniego „Washington Post”, „Chicago Tribune”, „Forbes”. A tymczasem „Gazeta Wyborcza” doniosła: „Hillary Clinton wygrała pierwszą debatę Demokratów. Sanders jej nie zagrozi”. A TVN 24: „Clinton wygrała bezapelacyjnie, znokautowała rywali”. To się nazywa „splendid isolation” po polsku.

– Skoro już jesteśmy przy debatach: nie sposób nie wspomnieć o rozmówce naszych premierzyc. Sraty, taty, dupa w kwiaty…

– Ja to nawet nie wiem, co mam powiedzieć. Szydło miała lepszą bluzkę…

– Wiedziałam, że jesteś pisówa.

Wasze komentarze (0)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.