Motto tygodnia: Zrozumcie to wreszcie – ktoś może was wyhuśtać w areszcie.

GOŚKA DANISZEWSKA zabiera się na Korsykę. Bierze ze sobą męża. On nie jest zachwycony, że wyciąga go z wygodnego domu, gdzie ma wszystkie swoje zabawki. Ale trudno, żona to też przykre obowiązki. AGNIESZKA WOŁK-ŁANIEWSKA pojechała do Prudnika. Każdy podróżuje jak może.

Daniszewska: – Po cholerę do Prudnika?

Wołk-Łaniewska: – No jak to? To miejsce brutalnego odosobnienia Stefana kardynała Wyszyńskiego. Gdzie nasz wielki prymas przebywał w towarzystwie księdza Skorodeckiego, który nie tylko był konfidentem UB, ale także dymał małych chłopców, o czym napisaliśmy w „NIE” w 2002 r., co skądinąd skłoniło go do wejścia do Bałtyku, z którego już nie wyszedł. Wyobraź sobie, że ten element nie jest nadmiernie eksponowany w historii klasztoru w Prudniku.

– Niezwykłe.

– Prawda? Kościół katolicki, który nie mówi całej prawdy o swojej historii? Kto by pomyślał?

– A ja, Wołku, musiałam zmienić otoczenie. Będzie mi tylko brakowało zwierząt. W Konstancinie pierwsze chwile po przebudzeniu spędzam z Dzińdzią i Gienią, oddając się mądrej rozmowie i pieszczotom. A tam dupa, codziennie rano Urban. Wiozę ze sobą pomidory, bo tamtejsze z niewiadomego powodu są ohydne, młode orzechy laskowe, bo uwielbiam, oraz herbatę, bo oni używają papierowych torebek. Z lektur „Jerozolima” Montefiore i „Czarne ziemie” Snydera. Te dwie cegły po 700 stron zastąpią mi głód TVN 24.

– Może powinnaś częściej wyjeżdżać wobec tego, bo tefałenu już naprawdę nie idzie oglądać.

– A, bo ty wolisz publiczną…

– Jasne, to moja nowa namiętność. Na przykład: zakończyła się, jak może słyszałaś, wojna domowa w Kolumbii. Doniesienie z TVPiS Info: „Lewicowi bojówkarze z FARC…”. Bojówkarze! Ludzie pół wieku wojnę domową z faszystami prowadzili, a ci ich nazywają bojówkarzami! Bojówkarze to są z ONR, jak rany.

– A ja myślałam, że lubisz TVPiS, bo tam jest dużo twojego prezydenta.

– Twoja prezydencina nielepsza.

– Znaczy HGW?

– A co, jak ty możesz ubierać mnie w Dudę, to ja cię mogę w Gronkowca…

Wasze komentarze 2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.