Motto tygodnia: Zrozumcie to wreszcie – ktoś może was wyhuśtać w areszcie.

Jezus Maria, Matko Boska, zaklęła GOŚKA DANISZEWSKA. O kurwa, co cię tak jebnęło, zmartwiła się AGNIESZKA WOŁK-ŁANIEWSKA. Uspokój się, bo jeszcze szlag cię trafi, a ja mam kredyt do spłacenia.

Daniszewska: – A z mniej optymistycznych wiadomości: obejrzałam zlot Kukiza. I jego konferencję prasową. To jest dopiero niebezpieczny głupek. On wciska wielki kit, i to wciska wyśmienicie. Na sali same ogolone łby i kilku starców, w tym jeden na wózku inwalidzkim. Łysy…

Wołk-Łaniewska: – Ten na wózku?

– Nie, mam na myśli mojego drogiego drugiego męża.

– Był na zlocie Kukiza?

– Nie, dygresję czynię od Kukiza, skup się. Otóż Łysy, mój drogi drugi mąż, zawsze mi powtarza: Gosiu, pij tak, żebyś nie musiała przestać pić. Niepijący alkoholik to jest dopiero problem społeczny i towarzyski.

– No, wreszcie się w czymś zgadzamy.

– Wyrasta więc taki Kukiz…

– Ale z nim to jeszcze gorzej, bo on porzucił gorzałę i spotkał Jezusa. Bardzo mnie zachwycił parę lat temu, kiedy ogłosił, że „gdyby nie Kościół, nie mówilibyśmy dzisiaj po polsku”. To akurat prawda. Gdyby Kościół nie pilnował w Polsce ciemnogrodu z takim oddaniem, może nawet Kukiz nauczyłby się jakiegoś języka obcego… I jeszcze Kukiz „nie ma żadnych wątpliwości co do istnienia Pana Boga i wyczuwa go intuicyjnie”. Intuicja jako źródło poznania – bezcenna.

– Nie wierzysz w intuicję?

– Bajeczny Carl Sagan, wybitny amerykański astronom – który, jak wszyscy wybitni amerykańscy uczeni, był wschodnioeuropejskim Żydem – opowiadał, że często go pytają o jego intuicję co do innych form życia w kosmosie. Po angielsku opisuje to idiom „gut feeling”, coś jakby „czucie w trzewiach”. Sagan odpowiadał wówczas: „Staram się nie myśleć trzewiami”. Co jest poradą, którą warto dawać wszystkim ludziom wiary. Zresztą w tragicznym przypadku Kukiza intuicja kieruje nie tylko jego wyobrażeniem na temat universum. I jest uniwersalnie błędna. To samo jest z tymi nieszczęsnymi JOW-ami, które co prawda dobrze oddają nastrój tych, którzy krzyczą: „Jebać Obecną Władzę”, ale władzy jako takiej nie zaszkodzą, a nawet wręcz przeciwnie…

Wasze komentarze (0)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.