Motto tygodnia: Czy Kościół zmieni pedofilskie trzęsienie ziemi?

Istnienie życia we Wszechświecie nie eliminuje w żaden sposób Boga, bo Bóg jest Stwórcą Wszechświata. Przyznam się, że nigdy nie pasjonował mnie problem życia pozaziemskiego, bo nawet jeśli ono by było, to tylko na tej Ziemi stanął Bóg i zbawił człowieka. Wydaje mi się, że nasz świat, nasze życie, nasze przeznaczenie jest tak fascynującą tajemnicą, że szkoda czasu na bezproduktywne rozmyślanie o hipotezach innych światów, innego życia…

prof. Paweł Bortkiewicz, PCh24.pl, 12 lutego

 

Świat polityki zatrzymał się kilka dni temu nad wydarzeniem, którym było powołanie do życia i ogłoszenie ugrupowania Wiosna Roberta Biedronia. To ugrupowanie mieści się w kategoriach skrajnie lewicowych stronnic, gdyż Biedroń mówi o laicyzacji państwa, renegocjacji Konkordatu, a więc i odsunięciu religii ze szkół, mówi o legalizacji związków jednopłciowych, mówi o legalizacji tzw. aborcji itd. A więc mówi o wszystkich tych rzeczach, które są charakterystyczne dla rewolucjonistów kulturowych, neomarksistowskich z Europy Zachodniej. Wszystkie te postulaty w większości krajów zachodnich są już zrealizowane i funkcjonują w formie zapisów ustawowych. Robert Biedroń chce, żeby tak to też wyglądało i w Polsce.

prof. Mieczysław Ryba, Telewizja Trwam, 10 lutego

 

Niestety, te antykościelne inicjatywy rzeczywiście znów się nasiliły. Z jednej strony, patrząc na to, zawsze mam świadomość, że na Chrystusa i Jego naukę od samego początku nie wszyscy reagowali zachwytem. Jego Ewangelia była zawsze znakiem sprzeciwu i takim pozostaje do dziś. Dlatego w pewnym sensie jest to dla nas dowód, że jeżeli atakują Kościół, to dlatego, że on jest wierny nauce Chrystusa. Z drugiej strony bardzo boleję, że w Polsce, która od ponad 1050 lat rośnie na glebie chrześcijańskiej,politycy, którzy sztucznie kreują – bo nie uważam, aby było takie zapotrzebowanie – postawy nienawiści, niechęci i kłamstwa w stosunku do Kościoła i głoszonej przez niego nauki.

bp Wiesław Mering, „Nasz Dziennik”, 10 lutego

 

Całość na łamach

Wasze komentarze 5 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

  • Dobra, czarne sukienki pierdolą głupoty, a wasz tygodnik je demaskuje.
    Ale ja tak się zastanawiam, czy ten cały antyklerykalizm nie jest czasem formą maskowania problemów zanacznie poważniejszych, niż tace na niewyżytych seksualnie zboczeńców. Na przykład pogłębiająca się nierówność dochodów, albo coraz mniejsze szanse dzieci robotników na awans społeczny? „Niech se gadają na kler, to nas zostawią w spokoju”, mówią burżuje. W tym sensie NIE robi loda kapitalizmowi.

  • Ja mogę zrozumieć ludzi pokroju w/w biskupa Wiesława. On nawet nie przypuszcza, że jego wypowiedzi są styczne z wypowiedziami szamanów, czarowników i im podobnych wydrwigroszy, zaklinaczy i szalbierzy – przekrętasów na całym świecie. W tle ich „działalności pojawiają się jak złe zmory, pieniądze, pycha i żądza władzy. Czyli normalka. Kiedy jednak takie lub podobne teksty „zapodają” profesorowie, czyli ludzie z umysłami otwartymi na dokonania i odkrycia Świeckiej Nauki, to mi ręce i nogi opadają. Chyba, że są to absolwenci KUL-u lub pewnej uczelni w Toruniu…, wtedy tez normalka.

    • Mam dokladnie takie same zdanie. Kto tym katolskim, miekkim. chujom do lania ponadawal tytuly naukowe???

  • 1. Pan Wiesław Mering gdyby został zmuszony do życia wg. nauki Jezusa, szybko złożyłby wymówienie w Watykanie i zająłby się inną intratną pracą.
    2. Ględzenie tych dwóch profesorów nie „idzie” komentować.

  • @bp Mering To was, purpurowy beton, trzeba ewangelizować. W Ewangelii nie ma słowa o homoseksualizmie, pedofilii gwałtach dzieci przez apostołów. Dlaczego to uprawiacie z taką lubością? Wasze cielesne uciechy potrzebne są do zbawienia i są ważniejsze od przykazań bożych?