Motto tygodnia: Ale draka! Afera Piebiaka!

Gdyby nie Radio Maryja trudno byłoby obronić pozycję, siłę, znaczenie, rolę i misję Kościoła w Polsce, ale również trudno byłoby obronić to, co nazywamy naszymi narodowymi interesami, a co nazywa się dobrem wspólnym, jakim jest dla nas Polska. Gdyby nie Radio Maryja i środowiska, które wokół Radia skupiały się i skupiają – bylibyśmy już rozsprzedani (…). Ktokolwiek dochodzi do władzy na różnych szczeblach, a ma w sobie poczucie tożsamości i odpowiedzialności, to gdzie by się udał, by przedstawić swój program, wyrazić swoje wątpliwości? Nie miałby gdzie. Coraz bardziej widzimy, że środowiska, które kontrolowały Polskę przez tyle lat z nadania moskiewskiego – znakomicie usytuowały się w nowych realiach. Gdyby nie Radio Maryja, to wszystko już by zawłaszczyły.

prof. Piotr Jaroszyński, Telewizja Trwam, 2 grudnia

 

Mamy do czynienia z walką, o jakiej nawet nam się nie śniło, że ona może istnieć w sytuacji, kiedy państwo jest demokratyczne i wolne. Okazuje się, że nie do końca. Są tacy, którzy mają „chrapkę” na Polskę i w tym przeszkadza im Kościół katolicki, bo ich głównym przesłaniem jest ideologia antychrześcijańska. W momencie, kiedy Radio pozwala na to, żeby uczestniczyć w żywym Kościele, nie daje sobie ani narzucić, ani zmanipulować się ideologią antychrześcijańską pod byle pozorem – wówczas takie radio i takie środowisko jest zagrożeniem nie tylko interesów, ale właśnie zagrożeniem ideologicznym. Stąd ataki nie tylko są mocne, ale wściekłe.

dalej Jaroszyński

 

Jak ich wszystkich skręca na widok Krzyża, na widok odmawiających Różaniec, na widok i głos Premiera powierzającego Polskę i Polaków Bożej Opiece… Wielu Polaków potrzebuje egzorcyzmów…

prof. Krystyna Pawłowicz, Twitter, 2 grudnia

 

Słowa mają ogromną moc – mogą nas budować lub niszczyć. Radio Maryja, katolicki głos w naszym domu, rozbrzmiewający od 27 lat z Torunia, buduje, formuje, kształci i wychowuje kolejne pokolenia Polaków. Odbudowuje naszą narodową i katolicką tożsamość, którą niszczyły i niszczą antykatolickie reżimy i ideologie.

Karolina Goździewska, „Nasz Dziennik”, 1 grudnia

 

Całość na łamach

Wasze komentarze 6 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.