Motto tygodnia: A na drzewach zamiast liści będzie wisieć mowa nienawiści.

Polska jest dziś krajem niepodległym, suwerennym i bezpiecznym w odróżnieniu od krajów Europy Zachodniej, gdzie mieszkańcy nie czują się bezpiecznie na swoich ulicach (…). Polska jest dziś również wyrzutem sumienia Zachodniej Europy. Polska jest dzisiaj wzorem demokracji, wzorem kraju bezpiecznego i cieszę się, że sercem tej wspaniałej Polski jest Rodzina Radia Maryja.

wiceminister Maciej Małecki, Telewizja Trwam, 4 grudnia

 

Radio Maryja (…) pojawiło się na początku polskich przemian w sytuacji, kiedy mieliśmy totalną dominację środowisk lewicowo-liberalnych. Środowiska te, często mające rodowód postkomunistyczny, projektowały naród polski jako ten budowany na modę zachodnią. Czyli również z całym przewrotem kulturowym, moralnym, w zakresie życia wspólnotowego, a więc w przestrzeni rodzinnej, narodowej z tym swoistym kosmopolityzmem. I tu się stoczyła ogromna batalia, bo Radio Maryja tak charakterystyczne dla polskiego katolicyzmu i mocno związane z doktryną katolicką, a zarazem z maryjnością i tradycją oraz kulturą polską w pewnym momencie dosyć samotne stanęło do tej nierównej walki i konsekwentnie ją prowadziło. To otworzyło przestrzeń dla ratowania Polski rozumianej w sensie klasycznym, praktycznie we wszystkich porządkach.

prof. Mieczysław Ryba, Wpolityce.pl, 2 grudnia

 

Nie byłoby tego rządu, nie byłoby tych wielkich przemian, jakie się dzisiaj dokonują w Polsce, nie byłoby tej większości sejmowej i tej wspaniałej atmosfery narodowej, która towarzyszy naszym przemianom, gdyby nie wielka posługa Radia Maryja przez ostatnie 26 lat.

Antoni Macierewicz, Telewizja Trwam, 2 grudnia

 

Nie gaście ducha (…) nie minimalizm, no i co z tego, że jedno radio. To jest nic. To świat ten liberalno-libertyński chce wszystko: i ma nasze myśli, nasze głowy.

Tadeusz Rydzyk, jubileusz powstania Radia Maryja, 2 grudnia

 

Całość na łamach

Wasze komentarze 3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.