Motto tygodnia: Czy Kościół zmieni pedofilskie trzęsienie ziemi?

To, że w łonie cywilizacji zachodniej trwa wojna kulturowa, jest oczywistością. Nie nastręcza też trudności identyfikacja stron: z jednej strony mamy kulturę dominującą, którą można nazwać laicką, sekularną, liberalną czy postoświeceniową, z drugiej – kulturę chrześcijańską, z której wyrosła nasza cywilizacja.

Grzegorz Górny, wPolityce.pl, 25 listopada

 

Rewolucja homoseksualna jest dziś kolejną fazą zastosowania rewolucji bolszewickiej. Przenosi marksizm na teren antropologii. Rewolucja ta zmierza do zmiany samej natury człowieczeństwa – do przedefiniowania człowieka. Neomarksiści ze szkoły frankfurckiej – Theodor Adorno, Max Horkheimer – chcieli wymazać z człowieka obraz i podobieństwo Boże. Do tego właśnie służy seksualna rewolucja.

prof. Robert Skrzypczak, Fronda.pl, 24 listopada

 

Nowoczesne koncepcje człowieka, zwłaszcza te powstałe w ostatnich dwóch stuleciach, fałszowały obraz bytu ludzkiego, myląc go niekiedy ze zwierzęciem albo z Bogiem. Stąd też możemy mówić o redukcyjnych koncepcjach człowieka, które degradowały go do zwierzęcia oraz o koncepcjach indywidualistycznych i liberalistycznych, które z kolei dokonywały swoistej deifikacji człowieka, przypisując mu cechy boskie.

bp Ignacy Dec, konferencja „Katolicy i osoba ludzka. Szanse i zagrożenia”, 23 listopada

 

Całość na łamach

Wasze komentarze 5 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

  • Do tego właśnie służy seksualna rewolucja. Masowe gwałcenie dzieci przez księży o czym mówi ojciec święty Franciszek I.

  • Próbowałem zamieścić link do filmu na YouTube ale z jakichś powodów nie wchodzi. Odsyłam więc chętnych do wpisania w wyszukiwarkę na YouTube George Carlin „Religion”. Można obejrzeć wersję z polskimi napisami. To tytułem dzisiejszego komentarza z mojej strony.

  • moj komentarz kolejny juz raz : o czym oni mowia?

  • Ja jestem swojim wlasnym bogiem i chuj wam w dupe (taki jak dorodna syberyjska sosna) CIEMNIAKI utytuowane.

  • JAK JA CZEKAM Z UTĘSKNIENIEM, JAK MOJA OJCZYZNA, ZOSTANIE WOLNA OD KATOLICKIEJ ZARAZY!!,BYŚMY WRESZCIE ODETCHNĘLI I STALI SIĘ PRAWDZIWIE ŚWIECKIM I NOWOCZESNYM KRAJEM W UE!!MAM NADZIEJE,ŻE DOŻYJĘ TEGO DNIA!!