Motto tygodnia: Czy Kościół zmieni pedofilskie trzęsienie ziemi?

Apelowałbym do narodowców – wspaniali jesteście, zawsze byłem dumny z tego marszu. Gdy były jakieś incydenty, to mówiliśmy, że to niewłaściwe, ale generalnie to była piękna sprawa, widać wielką miłość do ojczyzny, taką prawidłową dumę, bo trzeba mieć swoją godność. To wszystko było i wierzę, że będzie. Podejdźcie do prezydenta, podejdźcie do pana premiera, porozmawiajcie.

Tadeusz Rydzyk, Radio Maryja, 8 listopada

 

Chcieli nam zakleić usta, żebyśmy nie mogli mówić. Dobrze, że dotarliśmy na Rynek, a ten ustępujący Żyd z jarmułką robił wszystko, żebyśmy nie dotarli. Nie pozwolimy, aby język hebrajski mówił, co mamy robić w naszej ojczyźnie. Polska musi być katolicka, chrześcijańska.

Jacek Międlar, wystąpienie na marszu we Wrocławiu, 11 listopada

 

Nasze wartości chrześcijańskie są absolutnym fundamentem polskiej mentalności. Należą do absolutnego fundamentu polskości. Są elementami naszej kultury. Są elementami naszej tradycji. Są elementami pewnego wychowania. To jest coś, czego gdyby Polacy, gdyby polski naród próbował się wyrzec, to rzeczywiście postawi pod znakiem zapytania swoją egzystencję jako wspólnoty. O tym jestem przekonany. Prawdopodobnie postawi pod znakiem zapytania swoją egzystencję jako pewien byt państwowy.

Andrzej Duda, Radio Maryja, 8 listopada

 

 

Całość na łamach

Wasze komentarze 5 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.