Motto tygodnia: Nie pozwolą sprawiedliwi i prawi – Duda Falenty nie ułaskawi.

Niepodległość odzyskana 100 lat temu nie jest dana Polskiemu Narodowi raz na zawsze. Wymaga ona od każdego pokolenia Polaków troski o Ojczyznę. Obchodzona rocznica skłania nas do refleksji nad obecnym stanem Polski i zagrożeniami dla jej suwerennego bytu. Odstępowanie od wiary katolickiej i chrześcijańskich zasad jako podstawy życia rodzinnego, narodowego i funkcjonowania państwa, to najpoważniejsze z zagrożeń, które doprowadziły już raz w przeszłości do upadku Rzeczypospolitej.

arcybiskupi i biskupi polscy, list odczytany w kościołach 4 listopada

 

Polskiej drogi do odzyskania niepodległości przed stu laty nie sposób zrozumieć bez papieża św. Piusa IX. Trochę podobnie jak wyzwolenia Polski i Europy Centralnej z pęt komunizmu nie da się zrozumieć bez pontyfikatu św. Jana Pawła II. (…) Pius IX miał wyjątkowo serdeczny stosunek do Polaków. W czasie powstania styczniowego zarządził modlitwy o niepodległą Polskę, apelował do rządów europejskich państw o wsparcie dla walczących Polaków, do cara zaś o humanitarne traktowanie powstańców. (…) Zachęcał do podejmowania takich środków, jakie dyktuje roztropność, szczególnie zaś do walki z grzechami narodowymi, które są przyczyną trwającej niewoli.

Henryk Zieliński, „Idziemy”, 7 listopada

 

Cały czas próbuje się stosować starą zasadę, żeby zepchnąć katolików, wierzących Polaków do tzw. kruchty i zakazać im wypowiadania się o sprawach dla nich najbardziej istotnych. Próbuje nam się wmówić, że nie powinniśmy nosić naszych symboli na zewnątrz (…), powinniśmy dawać szacunek dla osób, które inaczej myślą czy są niewierzące – iść w kierunku państwa laickiego. Czy my musimy ciągle ustępować, czy my musimy ciągle udawać, że wierzymy w coś, co nie powinno być w przestrzeni publicznej? Myślę, że nie.

Andrzej Jaworski, Radio Maryja, 3 listopada

 

Całość na łamach

Wasze komentarze 8 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

 • „Odstępowanie od wiary katolickiej i chrześcijańskich zasad jako podstawy życia rodzinnego, narodowego i funkcjonowania państwa, to najpoważniejsze z zagrożeń, które doprowadziły już raz w przeszłości do upadku Rzeczypospolitej.”
  Każdy się broni jak może! Ja jak najbardziej mogę sobie wyobrazić Polskę bez jakiegokolwiek KATOLIKA!!!!!
  -Marzenia, dopuszczalne, no nie?

 • Adolf Hitler, Benito Mussolini, generał Franco, Pinochet, kardynał Inizer, papież Aleksander VI byli katolikami. Czynili tylko dobro… Czy oni są dumą Kk?

 • Adolf Hitler, Benito Mussolini, generał Franco, generał Pinochet, kardynał Inizer, papież Aleksander VI byli katolikami. Czynili tylko dobro… Czy oni są dumą Kk?

 • Niepodległość i niepodległość. Rzygać się chce.
  W Niemczech planują podniesienie minimalnej stawki godzinowej z 9 do 12 Euro. Kto jest za przyłączeniem Polski do Niemiec?
  Ich lerne schon Deutsch.

 • Katolska i katobolszewicka sciema dla bogojczyznianego luda. Fuck’em all!

 • o k—a, tego nie da sie czytac,a o zrozumieniu nawet nie ma mowy,

 • DLA NASZEGO NARODU, NAJEPSZYM CO BY NAS SPOTKAŁO,BYŁBY UPADEK KOŚCIOŁA KATOLICKIEGO I ATEIZM!!WYWIETRZYLIBYŚMY NASZĄ OJCZYZNĘ,JAK NIGDY!!NASTAŁABY WRESZCIE ERA: ROZUMU I KREATYWNOŚCI!!