Motto tygodnia: Nie pozwolą sprawiedliwi i prawi – Duda Falenty nie ułaskawi.

Z pewnością istnieje w Polsce grupa ludzi, która ma poranione, poszarpane więzi z Kościołem, nieraz ludzie ci próbują dać temu wyraz przez stwarzanie sztucznych problemów dotyczących wspólnoty wiary. To normalne, jednak nie możemy brać tej patologii jako normę.

dr Jan Sikorski, Fronda.pl, 13 października

 

Jesteśmy świadkami starcia kultury tradycyjnej, myślenia o źródłach tożsamości, dzięki którym jesteśmy polskim narodem, wspólnotą polityczną, która jest w stanie bronić swoich interesów poprzez obronę swoich wartości. Bez wartości nie obronimy interesów. Z drugiej strony jest narzucana przez większość czasu III RP koncepcja, która miała zmienić naszą tożsamość narodową. Pamiętam, że w zasadzie do momentu katastrofy smoleńskiej z przestrzeni publicznej – poza pewnymi enklawami, wśród których jest Kościół – wyrugowano pojęcia „naród” czy „patriotyzm”. To były rzeczy, których wielu Polaków zaczynało się wręcz wstydzić. To był dyktat ideologiczny, który w Polsce był bardzo wyraźny.

Piotr Gliński, Radio Maryja, 11 października

 

Rzekomo nie da się porównać napiętnowania środowisk homoseksualnych z tym, czego doświadczają chrześcijanie. Nie mogłem się z tym zgodzić, bo to nie jest prawda. Jeżeli popatrzymy na statystyki, to widać wyraźnie, że najbardziej prześladowaną grupą dziś na świecie są chrześcijanie, a w Europie takie zjawiska zdarzają się coraz częściej.

Zbigniew Ziobro, Radio Maryja, 13 października

 

Całość na łamach

Wasze komentarze 5 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.