Motto tygodnia: Kubica rękę łamie. A Morawiecki? Jak zwykle kłamie.

W ostatnim czasie nasila się krytyka Kościoła. W przestrzeni publicznej ląduje pod jego adresem coraz więcej oskarżeń. To coś, co było jednak obecne od zawsze, a nigdy Kościoła nie złamało. Dzieje propagandy antykatolickiej są tak długie, jak dzieje Kościoła. Już na kartach Ewangelii mamy opis działań propagandowych wymierzonych osobiście przeciw Chrystusowi i jego apostołom. Jeżeli obserwujemy teraz różne działania propagandowe, które odwołują się do trudnych spraw, które mają miejsce w Kościele, to służą jako materiał perswazyjny, a nie dążenie do umiłowania prawdy.

prof. Grzegorz Kucharczyk, Radio Maryja, 28 września

 

Jednym z kłamliwych i w ostatnich latach masowo rozpowszechnianych w mediach jest określenie „imperium ojca Rydzyka”, używane w odniesieniu do dzieł, w których powstaniu i działalności uczestniczyły rzesze ofiarodawców tworzących Rodzinę Radia Maryja, którzy odpowiadają aktywnie na inicjatywy o. dr. Tadeusza Rydzyka tworzenia instytucji służących Polsce i Polakom. Określanie wspomnianych dzieł jako imperium i przypisywaniu praw właścicielskich o. Tadeuszowi Rydzykowi jest manipulacją, a jej cel jest wyraźnie widoczny. Ma to zniechęcać ofiarodawców do dalszego wspierania tych dzieł.

Zespołu Wspierania Radia Maryja, oświadczenie, 30 września

 

Całość na łamach

Wasze komentarze 9 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

 • „Dzieła zebrane o. Rydzyka” – Radio Maryja, TV Trwam, Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i to wszystko z datków mecenasów sztuki z polskiego rządu oraz indywidualnych miłośników Rydzyka – sztuki jakich mało.

  • >>> O Matko, to fakt, że jak tylko papcio Rydzyk bałaknął, że mu nie staje forsy – połowa rządu w try miga poleciała z walizkami, przepychając się, żeby tylko przywrzeć ustami do jego dupy. A że papcio zrobił, to co zrobił, no to chwała mu za to, w końcu wielu Ludzieńkom i Narodowi to potrzebne, kuervas, jak by na to nie patrzał. Hej !-

  • … i sami kurwa ich katobolszewicka boska mac … „profersorowie”. Ci maja najwiecej do „powiedzenia”. Fak ju sacz „ojczyzno”!.

 • Grzesiu,ale czy wtedy bylo radio Maryja? czy wszyscy bezdomni zrobili juz bezimienne darowizny na rece papcia tadeusza?

 • RYDZYK TO ZŁODZIEJ, OKRADA GŁUPIĄ POLINIĘ W: USA I KANADZIE!!!W OGÓLĘ DZIWI MNIE JAK, MOŻE NIE BYĆ KONTROLOWANY, PRZEZ SŁUŻBY CELNE NA OKĘCIU, PO WYLĄDOWANIU,Z TAKĄ SUMĄ DOLARÓW,JAKĄ DOSTAJE W KOPERTACH!!ALE TO TYPOWO, NASZE POLSKIE!!U NAS CNOTĄMI SĄ: KOMBINATORSTWO I CWNIACTWO!!

 • „…to służą jako materiał perswazyjny, a nie dążenie do umiłowania prawdy.”
  O Matko, pan psor zapewne jebnułsja, bo powinno być – tak mnie się zdawa – PERWERSYJNY. A może pan psor napisał DOBRZE, tylko jakiścić skurwiel ponury z redakcji NIE przeinaczył TO SŁOWO prawdy, albo co, kuervas !
  Hej !-

 • Bóg stworzył świat i podarował go ludziom.
  Z tego wnioski dwa: Bóg nie potrzebuje majątku.
  Jeśli będzie coś potrzebował to sobie znowu stworzy.
  Pieniądze potrzebują jego sprzedawczyki.
  Ci którzy modlą się do niego za pieniądze.
  Za pieniądze obiecują zbawienie i królestwo niebieskie.
  Do takich manipulatorów należy Rydzyk.
  Jak wiadomo pieniądze to diabelski wynalazek.
  Wniosek: Radio Maria to diabelskie dzieło.
  Diabelskie Radio Maryja bo diabła w sercu nosi jego dyrektor.
  Ciągle mówi o pieniądzach i dobrach materialnych, które nie są potrzebne do zbawienia.
  Tak zapisano w Ewangelii