Motto tygodnia: Pyton grasuje, a policja protestuje.

Ponieważ nasz pradziad czuł się chroniony przez Boga, Maryję i wszystkich świętych, zazwyczaj nie bał się śmierci. Zamiast budować twierdze obronne, fundował swojej rodzinie dwór szlachecki wyposażony w szerokie drzwi, żeby mogły do niego wejść jednocześnie dwie osoby. Sarmacka architektura służyła ludziom serdecznym (…). Ta mistyka zaścianka przez setki lat budowała naszą wspólnotową tożsamość. (…) A potem przyszli Sowieci i zburzyli prowincjonalny wszechświat. (…) Komuniści, którzy przejęli władzę w kraju, dokończyli dzieła, przykrywając ziemiański mit siecią PGR-ów. Polska lokalna na dziesiątki lat stała się „wiochą”.

Wojciech Wencel, „Sieci Prawdy”, 18 września

 

Nie są w Poznaniu potrzebne kongresy (chodzi o IX Ogólnopolski Kongres Kobiet – przyp. W.K.), które będą mówić o godności kobiet. Kobiety same doskonale odkrywają swój szacunek, godność i powołanie, tak jak zrozumiała to św. Urszula Ledóchowska, Emilia Sczaniecka – piękna działalność społeczna, narodowościowa, która pomagała rannym w Powstaniu Listopadowym. (…) Kochane, obecne tutaj matki, babcie, siostry. Macie wspaniały wzór, w który się dzisiaj wpatrujecie – w Matkę Boską Bolesną. Ona jest dla was wsparciem. Jesteście potrzebne dzisiejszemu światu, by powiedzieć odwagi, mamy swoją godność.

Mateusz Misiak, homilia, 15 września

 

Lewackie gender nie odróżnia kobiet, więc nie troszczy się o nie, nie rozumie ich biologicznych, psychicznych odrębności ani społecznych, rodzinnych funkcji. Znika zresztą pojęcie „rodziny”, bo skoro nie ma kobiet ani mężczyzn, którzy „rodzą” dzieci, to nie ma też pojęcia małżeństwa. Są u lewactwa tylko „związki” wszystkich ze wszystkimi, też ze zwierzętami. Lewackie ideologie są ciężką patologią wymierzoną w naturę, w kobiety i mężczyzn. W życie jako takie. Tak, jak i cała ta unijna „obyczajowość”. Ale przeczekamy i to. Przeczekaliśmy komunę, to damy radę też jej kolejnej, unijnej odsłonie.

Krystyna Pawłowicz, Facebook, 17 września

 

Całość na łamach

Wasze komentarze 2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

  • tlumacz na jezyk polski mile widziany..co za brednie

  • O Matko, a skąd to pośluwa Pawłowicz wywleka takie bzdury, kuervas, doznaje jakiścić olśnień, przemawiają do niej jakieś głosy, albo co ?! Nie jestem zwierzęciem światowym, otrzaskanym jak deska od sedesu w obszcziesojuznych tryndach filozoficzno-egzystencjalno-socjologicznych, łykam co nama nadawa reżimowa Jedynka i naprzeciwpołożny Tevałen, czasem odbiję się o jakieś duperele typu wSieci, ale nigdy mi się na uszy i oczy nie rzuciły takie pierdoły, jakie tu był zacytował Waldek po dwakroć Kuchanny, rzekomo z Facebooka p. Pawłowicz. Ja pierdykam, ta to ma wyobraźnię, kuervas, żeby tak pierdolizować – sorry Dżordż, że użyłem Twojego idiomu !
    Hej !-