Motto tygodnia: Zrozumcie to wreszcie – ktoś może was wyhuśtać w areszcie.

Idzie niesamowity walec, ten walec pogaństwa, potop pogaństwa, potop ateizmu. Co zrobiono już z Kościołem, z ludźmi wierzącymi, jak wyrwali wiarę u wielu ludzi w Europie, w Ameryce, w innych krajach, jak to robił komunizm, marksizm komunistyczny, ten socjalizm marksistowski, jak to robił socjalizm nazistowski. A teraz to jest jeszcze poważniejsze. To wszystko idzie przez szkoły, przez uniwersytety. Tak zaplanowali wtedy, gdy była rewolucja październikowa. Wtedy już ci, którzy zachwycili się marksizmem, komunizmem, wtedy mówili: to za słabo wszystko idzie.

Tadeusz Rydzyk, Radio Maryja, 13 lipca

 

Przez nasz kontynent europejski przesuwa się dzisiaj nowa fala agresji na chrześcijaństwo, a w szczególności na Kościół katolicki. Przeszła fala oświeceniowa, bolszewicka, nazistowska, a nadeszła fala neomarksistowska, liberalno-lewacka. Nie jest to agresja militarna. W Europie nie ma dziś, przynajmniej na razie, gilotyny i więzień dla wyznawców Chrystusa, ale jest dyktatura relatywizmu, zjawisko chrystianofobii, demoralizacji, ośmieszania tego co chrześcijańskie. Słusznie się mówi, że katolicyzm jest dziś najbardziej prześladowaną religią w świecie.

bp Ignacy Dec, Jasna Góra, 14 lipca

 

Naciera bezbożny potop demoralizacji, niszczenia małżeństw i rodzin, gorszenia dzieci, niszczenia wiary w Boga. Idzie potop genderyzmu, LGBT, uczenia dewiacji już nawet przedszkolaków, idzie zalew profanacji, bezczeszczenia świętości poprzez internet, filmy, teatry, uniwersytety i szkoły, przedszkola i media, aż w końcu przez tak zwane marsze równości. 

bp Edward Frankowski, Jasna Góra, 14 lipca

 

Całość na łamach

Wasze komentarze 5 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.