Motto tygodnia: Kto obchodzi, mocne niech przyjmie życzenia wielkanocne.

Jasna Góra to symbol ducha, symbol nadziei, symbol polskości, symbol obrony i oporu przed złem. Tak jak wieki temu – poza normalnym ostrzałem klasztoru – wróg próbował podkopać się podstępem, zrobić przekop, tak samo już w czasach wolnej Polski przez 25 lat, ale nawet i do dziś, różni nasi przeciwnicy ideowi i inni próbują zrobić podkop pod Polskę, pod nasze tradycyjne wartości rodziny, patriotyzmu, marzenia o wielkiej, wspaniałej Polsce – wszystko to próbują podkopać.

Tadeusz Rydzyk, Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę, 8 lipca

 

Dlatego o tę Polskę w ostatnich tygodniach walczyliśmy na różnych odcinkach frontu. (…) O to, żeby Polska miała prawo i możliwość sama decydować o tym, kogo chce przyjmować i jaką kulturę chce budować – to w Brukseli. Również tam przypomnieliśmy o chrześcijańskich korzeniach Europy, o chrześcijańskiej przeszłości i fundamencie, na którym cała Europa musi być budowana.

Mateusz Morawiecki, Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę, 8 lipca

 

Antypolskiemu hucpiarstwu politycznemu obserwowanemu na Zachodzie należy postawić jakieś granice. Należy też żałować,że zbyt łatwo ulegamy naciskom ze strony tych środowisk, które z tupetem, bezwstydnie działają na szkodę naszego państwa. Oby taka postawa nie rozzuchwaliła oszczerców, którzy uznają ją za wyraz naszej słabości.

prof. Romuald Kmiecik, „Do Rzeczy”, 9 lipca

 

Całość na łamach

Wasze komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.