Motto tygodnia: Zalej pałkę, przewietrz główkę, świetną będziesz miał majówkę.

Europa staje się miejscem miękkiej wersji totalitaryzmu. () Rewolucja europejska rozpoczęła się od zmiany kultury, z której uczyniono narzędzie ideologii. Cała energia tej nowej ideologii jest przeznaczona na zniszczenie tradycyjnych struktur, które mają rzekomo zniewalać i alienować człowieka. Wszelkie tradycyjne struktury, a więc także wspólnoty są przez tę ideologię traktowane z gruntu negatywnie. Religię np. pragnie się zredukować do sfery prywatnej, czyli zmienić ją w zespół poglądów znaczących tyle samo co wegetarianizm.

abp Stanisław Gądecki, homilia, 1 lipca

 

Sto lat odzyskanej niepodległości, a my wciąż zniewoleni. Do Gietrzwałdu idę, bym się z opętania uwolnił, bo wolność sumieniem się mierzy. (…) Bo grzech pojawił się przez źle wykorzystaną wolność, kiedy człowiek przywłaszczył sobie prawo decydowania, co dobre, a co złe, zapragnął decydować o życiu i o śmierci. (…) Powinniśmy słuchać Boga, nie ludzi. Wtedy zbyteczna będzie ustawa o aborcji i eutanazji. Wystarczy: Nie zabijaj!. Nikogo i nigdy! Reszta jest od diabła.

abp Józef Zawitkowski, homilia, 30 czerwca

 

Projekt zakazujący zabijania nienarodzonych dzieci z powodu ich choroby spotkał się z olbrzymim poparciem społecznym, podpisało się pod nim ponad 800 tys. osób jednak nie jest on uchwalany, prace w sejmowych komisjach nie postępują tak szybko, jak byśmy oczekiwali. Kościół zawsze będzie się upominał o obronę ludzkiego życia, ponieważ jest ono darem samego Boga. () Kościół w tej sprawie nie pójdzie na żadne ustępstwa.

abp Marek Jędraszewski, Gość Niedzielny, 1 lipca

 

Całość na łamach

Wasze komentarze 3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.