Motto tygodnia: Czy to przejaw bałaganu, szczyt o Iranie bez Iranu?

Przede wszystkim kibicuję biało-czerwonym. Oprócz reprezentacji Polski wspieram drużyny z państw katolickich, takich jak Hiszpania, Brazylia, Argentyna, Portugalia. To są nie tylko reprezentacje z krajów katolickich, ale i świetne drużyny. Jeżeli Polska nie wygra mundialu, mam nadzieję, że któryś z tych krajów zwycięży.

Marian Piłka, wPolityce.pl, 14 czerwca

 

Ciągle, choć w innej postaci, chce nas zalać fala ateizmu i bezbożnictwa i chce objąć dusze polskie, zwłaszcza dzieci i młodzieży, ogromna fala demoralizacji. Zdajemy sobie sprawę z niebezpieczeństw które są. Grzechem zaniedbania byłoby, gdybyśmy nie chcieli tego dostrzec i zamykali oczy. I właśnie dlatego że tak jest, że trwa kolejny etap naszego zmagania o świętość człowieczego życia, o czystość naszych spojrzeń, o małżeństwa i rodziny, które są kwestionowane w samym swoim założeniu m.in. przez ideologię gender, tym bardziej musimy uciekać się do pomocy i wstawiennictwa Tej, która została postawiona ku obronie naszego polskiego narodu.

abp Marek Jędraszewski, homilia, 17 czerwca

 

Trudno się oprzeć wrażeniu, że tęcza (rozumiana jako symbol wielokulturowości) zastąpiła krzyż, który do ostatniego stulecia był spoiwem naszej kultury. Oba światy – tęczowy i chrześcijański – znalazły się naprzeciwko siebie.

Konrad Kołodziejski, „Sieci”, 18 czerwca

 

Całość na łamach

 

 

Wasze komentarze 2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.