Motto tygodnia: PiS się nie patyczkuje, idzie na całego – aresztowano Gawłowskiego.

Jeśli dziś Zachód każdego dnia z drżeniem czeka na informacje o kolejnym zamachu, to Polska czeka z drżeniem na kolejne przerażające odkrycie w trumnach ofiar Smoleńska.

Aldona Zaorska, „Polska Niepodległa”, 7 czerwca

 

Stalinowska zbrodnia w Katyniu, zbrodnie agentury Stalina z katowni przy Rakowieckiej w Warszawie i Smoleńsk mają wiele wspólnego. Pełna skala tych podobieństw będzie odkrywana przez wiele lat, podobnie jak przez wiele lat dochodziliśmy do prawdy o zbrodniach komunizmu. Tak jak w wypadku Katynia zobaczyliśmy w końcu wyrok z podpisem Stalina, tak samo prędzej czy później zobaczymy rozkazy dotyczące Smoleńska.

Michał Rachoń, „Gazeta Polska”, 7 czerwca

 

Miejmy nadzieję, że ekshumacje zostaną doprowadzone do końca, ze zostanie zrobione to, co w tej sytuacji powinien zrobić każdy normalny kraj. (…) A w kościołach zostaną odprawione stosowne nabożeństwa ekspiacyjne nie tylko za bezczeszczenie ciał, ale także za przejawy nikczemności.

Dariusz Kowalczyk, „Idziemy”, 11 czerwca

 

Po ekshumacjach gen. Bronisława Komorowskiego i gen. Włodzimierza Potasińskiego, które odsłoniły bolszewickie barbarzyństwo i profanację zwłok (…) Polak, który bodaj pobieżnie zna historię własnego kraju, nie może uciec od skojarzenia z dołami wykopanymi w Katyniu, Miednoje i Charkowie, z „Łączką”, gdzie z pełną pogardą komunistyczni bandyci bezimiennie zakopywali pomordowanych bohaterów. Następnym przekroczeniem granicy będzie gloryfikacja i nawoływanie do powtórzenia zbrodni na Polakach.

Piotr Wielgucki, „Gazeta Polska”, 7 czerwca

 

Całość na łamach

Wasze komentarze 2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.