Motto tygodnia: Ale draka! Afera Piebiaka!

Żelazna kurtyna upadła bez wybuchu wojny. Jak do tego doszło? Ludzie byli przeniknięci duchem Ewangelii. Ogromną zasługę miał polski Kościół rzymsko-katolicki, na którego nauczaniu oparła się „Solidarność”.

dr Robert Derewenda, Radio Maryja, 3 czerwca

 

Pierwsza pielgrzymka papieża Jana Pawła II do Polski w dniach 2-10 czerwca 1979 r. to był jeden z najważniejszych tygodni w XX wieku dla Polski i dla Europy. (…) Bez tej pielgrzymki nie byłoby zapewne tych wielkich przemian, które nastąpiły w Polsce, a potem w Europie. W tym sensie było to wydarzenie przełomowe i jedyne w swoim rodzaju na skalę światową. Kto w 1979 r. przypuszczał, że za 10 lat upadnie w Polsce komunizm i runie Mur Berliński?

Paweł Rytel-Andrianik, PAP, 1 czerwca

 

Nie wypełniliśmy słów Papieża Polaka. Część środowiska solidarnościowego dogadała się z komuchami, którym się upiekło, nie ponieśli odpowiedzialności. Dawna nomenklatura komunistyczna się wzbogaciła, przejęto media, bankowość, służby itd., zniszczyli Stocznię Gdańską, gdzie rodził się Ruch Społeczny „Solidarność”, a my, Polacy, patrzyliśmy na to i pozwoliliśmy im dokonać tego dzieła zniszczenia. I ten czas – minione 30 lat – o tyle jest zmarnowany, że będąc dołowani, demoralizowani, nie postawiliśmy się tej nawałnicy zła, które coraz bardziej się panoszy poprzez lansowanie i narzucanie wszelkiej maści zboczeń i promowania LGBT.

Stanisław Markowski, „Nasz Dziennik”, 4 czerwca

 

Całość na łamach

Wasze komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.