Motto tygodnia: Ale draka! Afera Piebiaka!

Patrzę z niepokojem na obecną reformę nauki. Przecież człowieka kulturalnego kształtuje humanistyka, a ona jest spychana. Nie wspiera się nauk humanistycznych, teologii, dobrej filozofii. Nie ma atmosfery wychowania sprzyjającej studiowaniu w duchu klasycznym. A to czyni człowieka arystokratą ducha. Bez tego człowiek może być bezwolnym automatem. Najważniejsze jest, dokąd idziemy duchowo. Święty Jan Paweł II bardzo chciał, żeby w traktatach tworzących Unię Europejską była mowa o korzeniach Europy – żeby tam był Pan Bóg i kultura judeochrześcijańska. Nie zgodzono się na to. Stąd pytanie, jakim właściwie tworem kulturowym, politycznym, gospodarczym jest ta obecna Europa.

dr Tadeusz Rydzyk, Radio Maryja, 5 stycznia

 

Unia Europejska (…) jest to zdecydowanie antychrześcijańska organizacja, wręcz uczulona na chrześcijaństwo (…). Kiedy była debata nt. Gruzji, jako wskaźnik braku praworządności, braku standardów demokracji pokazywano to, że rząd konsultował się w pewnych sprawach z tamtejszą cerkwią prawosławną. Jak ktoś konsultuje się z organizacjami gejowskimi to jest dobrze, a jak z cerkwią – to niedopuszczalne. Widać, jak przeczuleni są na tym punkcie. Nawet partie, które wyrosły z tradycji chrześcijańskiej demokracji, jak największa grupa w Parlamencie Europejskim – Europejska Partia Ludowa (Chrześcijańscy Demokraci) – z chrześcijaństwem nie mają nic wspólnego. Jest to zdrada na całej linii.

europoseł Dobromir Sośnierz, Radio Maryja, 6 stycznia

 

Mamy w Europie walkę z chrześcijaństwem i jego zasadami, demontaż duchowego dziedzictwa kontynentu, dominację lewicy, niszczenie rodziny, tradycji. Kiedyś lewica głosiła marksistowską „walkę klas”, a teraz jest walka ze wszystkim, z całą kulturą. Wszystko opiera się na negacji, jest „anty”. Mamy antykulturę, antypedagogikę, tak samo antyetykę, antysztukę itd. Człowiek nie jest już osobą, ale przedmiotem, polem dla robienia interesów. Zupełnie jakby się chciało doprowadzić do ruiny dotychczasowego porządku, wprowadzić totalny zamęt. I ktoś chce ten bałagan wykorzystać, by, jak się mówi, „w mętnej wodzie ryby łowić”. Niektórzy pytają, czy mamy już czasy ostateczne i rządzi nami Antychryst. Nie dziwię się tym pytaniom, gdy patrzę, jak wygląda nawet nasza katolicka Polska. To, co się proponuje, to jest samobójstwo Europy.

dalej Rydzyk

 

Całość na łamach

Wasze komentarze 4 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.