Motto tygodnia: Ale draka! Afera Piebiaka!

W ostatnich latach Polska była podawana na Zachodzie jako kraj, z którego trzeba brać przykład, bo nie dała się zmanipulować unijnym poglądom. Polska była światłem, dumna ze swojego Narodu, ze swojej wiary i swoich wartości. Ja sama bardzo chętnie tutaj przebywałam, gdyż można było odczuć wielką troskę o nasz Naród i nasze wartości. Ale, jak widzimy, wszędzie może się znaleźć wilk przebrany za owcę. Chociaż wydaje mi się absurdalne, że polski rząd sprzeciwia się wprowadzaniu ideologii gender, a poszczególni prezydenci miast robią, co chcą. Co to za polityka?

Anna Golędzinowska, prezes włoskiego Ruchu Czystych Serc, „Nasz Dziennik”, 30 kwietnia

 

Wstydźcie się, Warszawiacy! Jak się spodliłaś, Warszawko! A wy mówicie: Nic to! Warszawa nierządem stoi. Pogruchoce Was Pan Bóg, jako ten garniec gliniany! Królu Sobieski, larum grają! Przypomnij mądrej Unii Europejskiej, że myśmy tam byli zwycięzcami. Uważajcie, Panowie. Historia lubi się powtarzać. Obyście nie popadli w nowe jasyry!

bp Józef Zawitkowski, „Nasz Dziennik”, 30 kwietnia

 

Polska zaczyna tracić własną duszę, zaczyna sprzedawać się po kawałku za pieniądze, za władzę. Zaczyna zapominać o korzeniach, o przodkach, którzy walczyli za naszą Polskę, abyśmy mogli teraz w niej spokojnie żyć. Nasi dziadkowie mogli nie zabrać ze sobą kawałka chleba, ale zabierali ze sobą różaniec, jak musieli wybierać. Umrzeć z pełnym brzuchem, ale bez wiary, to umrzeć głodnym.

dalej Golędzinowska

 

Całość na łamach

Wasze komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.