Motto tygodnia: Myśliwce F-35 – zakupy do dupy.

Przyzwyczailiśmy się do hasła ukutego ideologicznie, mianowicie pedofilia w Kościele. To hasło dość zręcznie dobrane miało z jednej strony wskazać na problem, jaki istnieje. Z drugiej zaś strony poderwać autorytet Kościoła i doprowadzić do tego, ażeby zaufanie wiernych do samej hierarchii zostało zniszczone.

abp Stanisław Gądecki, konferencja prasowa Konferencji Episkopatu Polski, 14 marca

 

Dlaczego wszyscy się tak rzucają na Kościół rzymskokatolicki w sytuacji, kiedy się okazało, że to zjawisko [pedofilii] jest marginalne, jeśli chodzi o 60 tysięcy duchownych w Polsce? Bardzo bym prosił, żeby się tak nie pastwić nad Kościołem, bo Kościół procedury wewnętrzne w tej sprawie uruchomił, one działają, będą działać coraz bardziej skutecznie.

Jarosław Sellin, TVP Info, 17 marca

 

Tworzy się programy seksualizacji dzieci, aby jak najwięcej zarobić na środkach antykoncepcyjnych i puścić w ruch życie seksualne. A z drugiej strony jest atak na to, co doprowadziło do późniejszego przestępstwa. To jest prostackie wytłumaczenie, ale z jednej strony jest ogromny przemysł, który pompuje stronę seksualną, a z drugiej strony od razu pałką w głowę tych, którzy się poddają temu przestępstwu.

dalej Gądecki

 

 

Całość na łamach

Wasze komentarze 3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.