Motto tygodnia: Opozycja podzielona, a Kaczor ze śmiechu kona.

Politycy mówiący o konieczności „cywilizowania relacji państwo–Kościół” burzą istniejący ład społeczny, obrażają ludzi wierzących, dążą do pozbawienia przysługujących im praw oraz obrażają obywateli i rządy wielu krajów europejskich.

abp Józef Kupny, „Nasz Dziennik”, 4 lutego

 

Robert Biedroń oferuje Polakom – pod pretekstem nowości – odgrzewany kotlet antykatolicyzmu. Założenie jego partii wpisuje się zresztą w nasilenie antyklerykalnej nagonki. Rozpoczął ją film „Kler” Wojciecha Smarzowskiego z września 2018 roku. Obejrzało go kilka milionów widzów. Teraz zaś najwyraźniej przyszła kolej na drugą część antyklerykalnej ofensywy. (…) Nienawiść do wiary rozpowszechniła się w mrocznych latach II wojny światowej za sprawą wroga chrześcijaństwa Adolfa Hitlera. Po pokonaniu Niemców jego mroczne dzieło kontynuowali sowieci. Dziś prześladowania chrześcijan to codzienność w Korei Północnej i wielu państwach islamu. Chrześcijanie stanowią przecież najbardziej cierpiącą grupę religijną na świecie.

Marcin Jendrzejczak, PCh24.pl, 4 lutego

 

Biedroń chce brutalnie walczyć z Kościołem czy z tradycyjnymi wartościami, a także chować patriotyzm – na konwencji brakowało np. hymnu Polski (…). Są to populistyczne hasła, ale niestety bardzo popularne w Zachodniej Europie, gdzie nie rozwiązuje się realnych problemów ekonomicznych obywateli Unii Europejskiej, a pokazuje się, że wszystkiemu winny jest Kościół katolicki. To typowe zachowanie europejskich elit. To będzie w przyszłości kształtowało partię, która zastąpi Platformę Obywatelską, czyli partię III RP. Naszym zadaniem będzie bronienie tradycyjnych wartości w Polsce.

Patryk Jaki, Telewizja Trwam, 4 lutego

 

Całość na łamach

 

 

 

Wasze komentarze 4 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

 • Biskupi gwałcą zakonnice i zmuszaj je do zabijanie dzieci poczętych nienarodzonych powiedział papież Franciszek I Prawdomówny w samolocie nad pustynią.

 • @Patryk Jaki
  Biedroń nie podpisywał konkordatu z Adolfen Hitlerem tylko Kk.
  Biedroń nie pozdrawiał Adolfa wyciągniętą ręką tylko biskupi niemieccy
  Zobacz zdjęcia z tamtych mrocznych czasów

  • Ale oni nie chcą pamiętać o II wojnie światowej, za 5 lat będą udawali, że nie wiedzą co to PiS.

 • Zaorac pirdolona katobolszewie, once and forever.