Motto tygodnia: Człowieku! W aptekach nie ma leków.

Więzienia wolne od księży

numer 30/2015

Przed sądem sutanna chroni lepiej niż renomowany adwokat.

W mediach pełno łamiących prawo księży. Proboszcz ukradł, pobił, jechał po pijaku – tu szczegóły… W Polsce nie ma równych i równiejszych, więc sprawą natychmiast zajęła się prokuratura. Księdzu grozi więzienie (tu lata, które najpewniej spędzi za kratami) oraz kary kościelne, z ekskomuniką włącznie.

Przed Bożym Narodzeniem 2007 r. w Hłudnie na Podkarpaciu odszedł 13-letni ministrant Bartek. Powiesił się na drzewie, zostawił list. Napisał, że proboszcz Stanisław K. znęcał się nad nim i bezpodstawnie posądził go o kradzież kościelnych pieniędzy. „Musiałem to zrobić, ponieważ mówi, że ja go okradłem. Ale ja przysięgam na Boga, że tego nie zrobiłem”.

Prokuratura Rejonowa w Brzozowie sprawnie oskarżyła klechę o znęcanie się nad chłopcem i doprowadzenie do samobójstwa.

– Ale sobie posiedzi – nie mieli wątpliwości komentatorzy. Przy okazji wyszło na jaw, że ksiądz ma ciężką rękę i charakter. Bachorów nie lubi; znęcał się również nad trójką innych dzieci. Hłudno postawiło się. Zażądało od kurii zabrania oprawcy.

Wypowiedziała się kuria. „Zarzut wymaga udowodnienia” – wyjaśnił ks. prał. Bartosz Rajnowski, rzecznik kurii metropolitalnej w Przemyślu.

Ministrant, który odebrał sobie życie w Hłudnie sprawił kłopot prokuraturze. 6 lat czekali na wyrok sądu pierwszej instancji. Proboszcz został skazany na 2 lata więzienia w zawieszeniu na 5. Sąd uznał bowiem, że ksiądz bił dzieci, szarpał za uszy, oskarżał Bartka o kradzież pieniędzy, straszył zawiadomieniem policji i przeszukaniem domu. Jednak w opinii sądu fakty nie miały związku z samobójstwem chłopca.

Wyrok został uchylony przez Sąd Okręgowy w Krośnie m.in. dlatego, że przez te wszystkie lata nikt nie wpadł na to, że warto, aby księdza zbadał psycholog, psychiatra i seksuolog. Sąd w Brzozowie odesłał pasztet do prokuratury. „To wasz błąd” – uzasadnił, choć miał tyle lat na korektę. 7 lat po śmierci chłopca prokuratura jeszcze raz musiała analizować, czy nie warto zamieść sprawy pod dywan. Podtrzymała oskarżenie. Zbada je po raz kolejny sąd w Brzozowie. Zaczął w 2015 r. od przełożenia terminu, bo adwokat księdza uznał, że jego klient został zbyt późno powiadomiony o terminie rozprawy.

całość na łamach

Wasze komentarze 3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

  • Pożyjemy, to zobaczymy, jaką prawą i sprawiedliwą Polskę, zobaczymy pod rządami ptaszydła Straszydła i facia aportującego wafelki. Klechy w Polsce mają się tak dobrze, jak w żadnym innym kraju, dzięki zacnym mieszkańcom Polski B, dzielących swoje przyjemności między wypiciem taniego wina, wyruchaniem jakiejs dupy na potupaji w remizie i wdzieczeniu się przed katabasem. Tylko dzięki staropolskiej tradycji całowania księży w łapkę i oddawaniu im boskiej czci, polski wymiar sprawiedliwości nigdy nie skrzywdzi znego przedstawiciela kleru i jego przydupasów. Amen, k**wa jego mać!

  • Pożyliśmy, zobaczyliśmy jaką obywatelską Polskę, pod rządami najdroższego kursanta inglisza i myśliwego Bula nam zgotowali. Banki i mahomety w Polsce mają się tak dobrze, jak w żadnym innym kraju, dzięki zacnym mieszkańcom Polski A, dzielącym swoje przyjemności między wypiciem czarnego łiskacza z lodem, wyruchaniem jakiejś dupy na potupaji w najtclubie i zalajkowaniu na pejsie selfika, co se kumpel walnął na tle srającego na pustyni wielbłąda. Tylko dzięki w dupę nowoczesnej tradycji plucia na księży i Kościół, w Polsce zabijane są dzieci nienarodzone, a te co się narodziły, po wypróbowaniu wszystkich apek w tabletach, z nudów i braku oparcia w „nowoczesnych” rodzicach, same popełnią seppuku, a polski wymiar sprawiedliwości nigdy nie skrzywdzi „najlepszego” z jutuberów zapierdalających dwie paki w terenie zabudowanym. Ahoj, k**wa jego mać!

    • Tylko widzisz postęp w każdej dziedzinie życia uzależniony jest od tej Polski A. I żebyś nie wiem ile się modlił, to twoje dziecko jeśli zachoruje np. na żółtaczkę, że już nawet nie wspomnę o czymś gorszym, to nawet cztery zdrowaśki nie pomogą. Co do jutuba, to sam z niego korzystasz. Pisząc już nieco poważniej, to kaczor tak nas wszystkich skłóci, że finalnie wkurwieni może wreszcie zapomnimy o wierze w gusła, a przypomnimy sobie o etyce. |