Motto tygodnia: Ale draka! Afera Piebiaka!

ico-1
Autor:

W raporcie fundacji „Nie lękajcie się”, który wręczono papieżowi Franciszkowi w Watykanie, znalazły się nazwiska znanych polskich przedstawicieli episkopatu, którzy mieli tuszować sprawy pedofilii lub przenosić księży-sprawców w inne miejsca w Kościele. To m.in. Kazimierz Nycz, Sławoj Leszek Głódź, Tadeusz Gocłowski, Henryk Gulbinowicz, Henryk Hoser, Józef Paetz, Józef Michalik, Alojzy Orszulik.

 

Ks. Paweł Rytel-Andrianik, rzecznik prasowy Konferencji Episkopatu Polski, zabrał głos w odpowiedzi na raport fundacji „Nie lękajcie się”: „Zgodnie z prawem kościelnym i cywilnym istnieje zasada domniemanej niewinności”. Dodał też, że „w Kościele każdy wierny może przedstawić sprawę Ojcu Świętemu”. Jakież to proste. Każdy wierny może kupić bilet na tanie linie lotnicze z Warszawy do Rzymu, kopsnąć się na plac św. Piotra i pogadać z papieżem face to face.

 

W ramach uświadamiania Kościoła kat. w sprawie pedofilii trzech mężczyzn przewróciło w nocy za pomocą lin pomnik ks. Henryka Jankowskiego. Nagrał to zdarzenie i opublikował dziennikarz Tomasz Sekielski. Związkowy przewodniczący Piotr Duda mógł się powstrzymać z komentarzem, ale nie skorzystał z okazji. „Niech ci tchórze, którzy przyjeżdżają w nocy, przyjdą w dzień. My na nich zaczekamy” – oświadczył. W ramach „Solidarności” z księdzem pedofilem.

 

Całość na łamach

 

Wasze komentarze 2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

  • JPII był zszokowany jak się dowiedział o rozmiarach pedofili w Kk -powiedział K Dziwisz w wywiadzie. Prawdopodobnie od tego zachorował i szybko odszedł do Pana. Cóż taka była Wola Nieba?