Motto tygodnia: Ale draka! Afera Piebiaka!

ico-1
Autor:

Ministerstwo środowiska wydało zgodę na budowę kaplicy na wzgórzu Rowokół w Słowińskim Parku Narodowym. Do tej pory stała tam tylko metalowa wieża widokowa. O budowę kaplicy zabiegał od lat bogobojny wójt gminy Smołdzino. Decyzja o budowie została podjęta bez konsultacji z radą naukową parku. Wójt, który w rozmowach z prasą podkreśla, że minister Szyszko prawie natychmiast odpowiedział na jego prośbę, liczy, iż budowa kaplicy wzmoże ruch turystyczno-pielgrzymkowy. Zdziwienia nie kryją niektórzy naukowcy z rady naukowej. Wskazują oni, że kaplica będzie wzniesiona na terenie ściśle chronionym, w którym nie powinno dochodzić do żadnych interwencji człowieka.

Papa Franciszek zlecił naszemu polskiemu arcybiskupowi Hoserowi z warszawskiej Pragi misję iście samobójczą. Abepe Hoser ma pojechać do Medjugorje w dawnej Jugosławii i zbadać, czy ukazująca się tam Matka Boska jest prawdziwa czy nie. Liczba wizjonerów, częstotliwość, czas i sposób pokazywania się Maryi wskazywałyby, że to zwykła ściema, trudna do przyjęcia nawet dla Kościoła. Z drugiej strony przybywające tam co roku miliony pielgrzymów domagają się „uoficjalnienia” miejsca swoich turystycznych wyjazdów. Na to wszystko nakłada się konflikt między lokalnymi biskupami a silnym w tamtym regionie zakonem franciszkanów. Hoser ma za zadanie wymyślenie, jak powiedzieć ludowi bożemu, że objawienia w Medjugorje są fałszywe i prawdziwe zarazem.

 

Całość na łamach

Wasze komentarze 2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

  • To tak jak na dzialkach w Olawie w 1982. Tam tez sie objawila i nie uznali.

  • Hoser, jak William z Baskerville w „Imieniu róży”.:))) Też będzie prowadził śledztwo. Specjalista od masowych czystek plemiennych, ginekologii i teraz, okazuje się, objawień, na pewno sobie poradzi.:)))