Motto tygodnia: Zrozumcie to wreszcie – ktoś może was wyhuśtać w areszcie.

ico-1
Autor: JAN

Mężczyzna, który zabił na ulicy w Lublinie znajomego, za którym nie przepadał, sam zgłosił się na policję. Okazało się, że jest rzymskim katolikiem. Przed zgłoszeniem się na policję poszedł go kościoła i gruntownie się wyspowiadał.

Gwiazda polskich nacjonalistów ks. Jacek Międlar został zwolniony z funkcji wikarego parafii św. Anny na Oporowie we Wrocławiu. Ksiądz zdobył rozgłos agresywnymi wystąpieniami w czasie antyimigranckich manifestacji oraz licznymi wystąpieniami antylewicowymi i nacjonalistycznymi na Twitterze. Konto na tym portalu musiał zamknąć po interwencji jego przełożonych ze Zgromadzenia Księży Misjonarzy. Teraz, po serii rozmów kierownictwa zgromadzenia z wrocławską kurią, podjęto decyzję o przeniesieniu Międlara do Zakopanego. Nie jest tajemnicą, że wpływ na tę decyzję miała postawa niektórych parafian, którzy odmawiali przyjmowania księdza nacjonalisty po kolędzie, twierdząc, że swoja działalnością przekreśla ducha Ewangelii i jest parodią chrześcijanina. Na Podhalu go to nie spotka.

Dobiega końca dochodzenie w sprawie grzeszków Rafała P,. działacza PO z Gniezna i katechety podejrzanego o pedofilię. W śledztwie przesłuchano ponad 300 osób. Rafał P. otrzyma prawdopodobnie 3 zarzuty związane z pedofilią. Chodzi m.in. o jego romans z chłopcem poniżej 15. roku życia, którego poznał na portalu dla homoseksualistów. Na trop romansu trafiła babcia chłopca, która zajrzała do jego komputera. Z kolei w komputerze Rafała P. policja znalazła wiele materiałów pornograficznych, w znacznej części zdjęć nastoletnich chłopców. Po zatrzymaniu Rafał P. przyznał się do winy, ale podkreślił, że nie widzi nic złego w swoim postępowaniu, skoro do seksu z małoletnimi kochankami dochodziło za obopólną zgodą. Rafał P. jest absolwentem pedagogiki, studiował teologię, był nawet w seminarium, z którego zrezygnował.
Okradziono sklep Caritas przy kościele Najświętszego Serca Jezusowego w Słupsku. Łupem złodzieja, który wybił szybę wystawową, padła kaseta VHS z pielgrzymką papieża Jana Pawła II, modlitewniki oraz ciśnieniomierz

Wasze komentarze (0)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.