Motto tygodnia: Człowieku! W aptekach nie ma leków.

ico-1
Autor:

Abepe Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, zachorował i nie weźmie udziału w historycznym wydarzeniu. Nie poleci do Watykanu, gdzie papa Franciszek zawezwał biskupów na konferencję „Ochrona nieletnich w Kościele”. Ten eufemizm oznacza, że chodzi o ochronę małolatów przed księżowskimi łapkami i kutasami. To pierwsze takie spotkanie w historii Kościoła. A szkoda, bo Gądecki mógłby zapoznać swoich kumpli biskupów z całego świata ze swoją naukową teorią, która głosi, że pedofilia „jest skutkiem grzechu pierworodnego oraz daru bożego, jakim jest wolność jednostki”.

 

Do Watykanu, do papy Franciszka chce się za to bujnąć posłanka Joanna Scheuring-Wielgus. Chce mu zaprezentować raport, w którym znalazły się nazwiska polskich hierarchów kościelnych, którzy chronili pedofilów w sutannach.  Scheuring-Wielgus od wielu miesięcy stara się o prywatną audiencję u białego papy w tej sprawie, ale na razie zdobyła bilety na audiencję generalną, czyli taką, podczas której papież z daleka macha do wielotysięcznego tłumu ręką i mówi im w różnych językach „dzień dobry”. Gdyby jednak Franciszek raport jakimś cudem otrzymał, miałby przechlapane co najmniej u Dziwisza i red. Terlikowskiego.

 

Media podały, że papa Franciszek zakazał pełnienia posługi kapłańskiej kardynałowi Theodore’owi McCarrickowi z Waszyngtonu. Zakazał dlatego, że McCarrick lubił molestować dzieciaki mniejsze i większe. Molestant McCarrick to ten koleżka, który w czerwcu zeszłego roku przyleciał do Warszawy i był fetowany przez wiceprezesa Prawa i Sprawiedliwości i ministra obrony narodowej w jednym Antoniego Macierewicza. Macierewicz zamieścił na Twitterze kilkanaście zdjęć z kardynałem. Ładnie razem na nich wyglądają.

 

Całość na łamach

Wasze komentarze 3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

  • Pytanie do klientów sex-shopów: są tam do nabycia lalki przypominające małe dziewczynki lub chłopczyków?
    Byłby to wspaniały prezent dla księży, którzy pragną się odzwyczaić, ala tak od razu nie mogą.

  • GĄDECKI TO PRZEDSTAWICIEL BETONU W POLSKIM K.K., DO TEGO CYINICZNY I BEZCZLENY KLECHA,KÓRY ŻYJR JAK CESARZ NA KOSZT WIERNYCH,ZERO POKORYM MORALNOŚĆI,CZAS PGONIĆ TYCH PASOŻYTÓW Z POLSKI!!