Motto tygodnia: Ale draka! Afera Piebiaka!

ico-1
Autor:

„Nasz Dziennik” ojca Rydzyka rusza z kolejną krucjatą. Tym razem nawołuje do wysyłania kartek pocztowych „Za życiem” do posłów z sejmowej komisji polityki społecznej i rodziny, w której procedowana jest właśnie ustawa „Zatrzymaj aborcję”. Komisja jest zdominowana przez posłów PiS, ale prace nad ustawą najwyraźniej utknęły. Kaczyńskiemu nie jest potrzebna wojna antyaborcyjna, gdy ledwo co zażegnuje wojnę z Izraelem. No, ale Rydzyk ani Żydów w Izraelu, ani manifestujących na ulicach kobiet się nie lęka. Inicjatywę popiera europoseł Prawicy RP Marek Jurek. Już raz antyaborcyjnymi wybrykami Jurek doprowadził Kaczyńskiego do szału. Wyleciał wówczas z PiS i z posady marszałka Sejmu.

 

W Poznaniu także wojna z aborcją. Nawet bardziej po katolicku, bo nie przez wysyłanie kartek, ale przez modlitwę. Kilkadziesiąt osób odmówiło różaniec przed jednym z poznańskich szpitali ginekologiczno-położniczych, protestując przeciwko aborcjom, które mają być dokonywane w szpitalu. Szpital na aborcje ma kontrakt z NFZ. Ciekawe, co będzie bardziej skuteczne: modlitwy różańcowe do Boga czy wysyłane pod patronatem Rydzyka kartki do posłów?

 

Stowarzyszenie Farmaceutów Katolickich zaprasza farmaceutów, studentów farmacji oraz innych pracowników służby zdrowia, a nawet osoby spoza służby zdrowia, na sympozjum naukowe poświęcone homeopatii połączone z rekolekcjami wielkopostnymi. Na sympozjum wystąpią ramię w ramię były minister zdrowia Konstanty Radziwiłł oraz egzorcysta archidiecezji warszawskiej ks. Andrzej Grefkowicz. Sympozjum odbędzie się w Warszawie. Dla tych, którzy nie mają czasu, żeby przyjechać do stolicy, możemy od razu przedstawić konkluzję naukowych referatów: homeopatia jest zagrożeniem duchowym dla człowieka, który ją stosuje. Wraz z przyjmowanym placebo przyjmuje się Szatana.

 

Całość na łamach

Wasze komentarze (0)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.