Motto tygodnia: Zrozumcie to wreszcie – ktoś może was wyhuśtać w areszcie.

ico-1
Autor:

Z rozbitą głową, połamanymi żebrami i licznymi obrażeniami ciała trafił do szpitala proboszcz parafii Matki Boskiej Fatimskiej w Kąpinie pod Wejherowem. Kapłan padł ofiarą bandyckiego napadu. Sprawcy zaatakowali go, gdy wjeżdżał swoim bmw do garażu plebanii. Prawdopodobnie sterroryzowali go bronią i zawlekli na plebanię. Tam skrępowali mu nogi i ręce taśmą klejącą. Potem splądrowali mieszkanie. Zabrali 20 tys. zł i odjechali wartym kilkadziesiąt tysięcy samochodem. Policja podjęła intensywne poszukiwania.

Prokuratura Rejonowa Warszawa Śródmieście–Północ przygotowała akt oskarżenia przeciwko Annie Zet Zawadzkiej, działaczce feministycznej i ruchów LGBT, która 3 kwietnia zeszłego roku protestowała w czasie mszy w kościele św. Anny. Zawadzka została oskarżona o złośliwe przeszkadzanie w publicznym wykonywaniu aktu religijnego. W chwili gdy ksiądz zaczął odczytywać list biskupów w sprawie aborcji, kilka kobiet uczestniczących w mszy wyszło demonstracyjnie z kościoła, a Zawadzka przerwała księdzu, krzycząc, że jest to perfidia, a Kościół powinien zająć się zwalczaniem pedofilii w swoich szeregach. Próbowało ją wyprowadzić dwóch parafian. Całe zajście trwało około minuty. Zawiadomienie w tej sprawie złożył do prokuratury dewot, klerykał i poseł PiS Stanisław Pięta. Zawadzka nie przejęła się aktem oskarżenia. – Nie żałuję tego, co zrobiłam. Nie przyznaję się do zarzucanego mi czynu. Nie mogę się doczekać rozprawy. Mam nadzieję, że to, co jest w konstytucji zapisane jako rozdział państwa od Kościoła, sąd weźmie pod uwagę – powiedziała prasie dzielna kobieta.

Za winnych nawoływania do nienawiści, znieważania i zachęcania do pobicia wyznawców islamu uznał sąd w Lublinie czterech mężczyzn, którzy w październiku 2015 r. uczestniczyli w centrum Lublina w demonstracji pod hasłem „Polacy przeciw imigrantom”. Wznosili tam m.in. okrzyk: „Znajdzie się kij na islamski ryj”. Sąd drugiej instancji skazał ich na kary grzywny. Oskarżeni nie przyznali się do winy. Powiedzieli, że nie rozumieją zarzutu i odmówili składania wyjaśnień.

 

Całość na łamach

Wasze komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

  • Czytaj „Nie”będziesz kretynem..To prawda !! Będziesz ciężkim frajerem !!!.Jeżeli to,co przedstawiacie w internetowym wydaniu jest reprezentatywne do zawartości Waszego pisma,ni mniej czy więcej oznacza iż pan Urban siedzi w pampersie z wyciekającą strużką śliny a zgraja niedorobionych dziennikarzy wyżywa się zalewaniem jednego z najlepszych,w starych dobrych czasach niezależnych pism bełkotem udającym intelektualną bystrość.Panie Urban kończ Waść,wstydu oszczędź.!!! I zabierz w tą ostatnią podróż śmieci w jakie zamieniono dzieło pana życia.