Motto tygodnia: Zrozumcie to wreszcie – ktoś może was wyhuśtać w areszcie.

ico-1
numer 11/2017
Autor:

W prasie pojawiły się informacje, że tylko w styczniu i lutym 2017 r. na miesięcznice smoleńskie państwo wydało kwotę 323 tys. zł. Dziennikarze poprosili ministra Błaszczaka o odniesienie się do tej wiadomości. – Jest grupa ludzi, która próbuje nie dopuścić do tego, żeby można było się pomodlić – powiedział minister, który ma zwyczaj modlić się często i wbrew ludziom, którzy mu w tym przeszkadzają.

W Zespole Szkół im. Witosa w Suchej Beskidzkiej zorganizowano 3-dniowe rekolekcje. Były szczególnie podniosłe głównie za sprawą wizyt biskupów Grzegorza Rysia i Jana Szkodonia. Był poza tym koncert chrześcijańskiego rapu, msza w sali gimnastycznej, spotkania grup ewangelizacyjnych, modlitwy wstawiennicze. W ramach rekolekcji duchowni spowiadali uczniów w szkole, co nie spodobało się niektórym nauczycielom. Szkoła to nie kościół – twierdzili niektórzy z pedagogów, proszący o zachowanie anonimowości. Dyrektor szkoły mówi, że nie on jest odpowiedzialny za tę sytuację i podkreśla, że nie ma wpływu na program rekolekcji. Sprawie przyjrzało się również kuratorium. Uznało, że spowiedź w szkole to przesada, ale nie zamierza interweniować w tej sprawie. Tajemnica spowiedzi w szkole jest prozaiczna. Do tej pory uczniowie chodzili się spowiadać do kościoła. Frekwencja była dramatycznie niska, panowie księża wpadli więc na pomysł spowiedzi tam, gdzie łatwiej przypilnować uczniów.

Bogusław K., odsiadujący w więzieniu w Kielcach karę 25 lat więzienia za podwójne morderstwo i podpalenie, wystąpił o milion złotych odszkodowania i rentę. Twierdzi, że w efekcie złego traktowania przez strażników doznał dolegliwości zdrowotnych, które uniemożliwiają mu wykonywanie zawodu spawacza. Podwójny morderca zaznaczył też, że jest katolikiem, a w więzieniu nie pozwalano mu rzekomo uczestniczyć w mszy. (Zdarzało się, że odbywały się one w czasie przewidzianym na spacer). Wniosek został oddalony. – Panujący w jednostkach penitencjarnych dyskomfort jest elementem odbywania kary pozbawienia wolności, z którym powód powinien był się liczyć – wyjaśnił więźniowi katolikowi Sąd Apelacyjny w Krakowie.

 

Całość na łamach

Wasze komentarze (0)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.