Motto tygodnia: Zrozumcie to wreszcie – ktoś może was wyhuśtać w areszcie.

ico-1
Autor: JAN

Zdemolowano szopkę bożonarodzeniową na placu kościelnym w Starokrzepicach. Postawiona na nogi policja z Krzepic błyskawicznie ujęła sprawców – czterech nastolatków w wieku od 18 do 16 lat. Zarzucono im, że zniszczyli część figur w szopce, na co odpowiadają, że weszli do szopki tylko dla zabawy i uszkodzili jedynie gipsowego baranka. Wszystkim postawiono zarzut obrazy uczuć religijnych. Dwaj młodsi odpowiedzą przed sądem rodzinnym, dwaj pozostali przed normalnym. Nadzór nad postępowaniem policyjnym objęła prokuratura z Częstochowy.

Niezły majątek zostawił po sobie skromny sługa boży, zmarły przed czterema laty ks. Waldemar Irek, były rektor Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu. M.in. dom w Oławie, samochód marki Volkswagen, wielką gotówkę na koncie, a także dzieła sztuki, antyki i kosztowności. Ksiądz pozostawił po sobie także 6-letniego syna, który, jak zdecydował po 2-letnim procesie sąd, odziedziczy po nim to wszystko. O spadek po księdzu starała się jeszcze jego siostrzenica i archidiecezja wrocławska. Decyzja sądu wieńczy wieloletni trud matki chłopca, która po nagłej śmierci księdza zgłosiła się do kurii, by opowiedzieć o wieloletnim romansie z duchownym i zabezpieczyć prawa majątkowe dziecka zrodzonego z tego związku. Była to droga długa i ciernista, znaczona m.in. procesem o ustalenie ojcostwa, ale, jak widać, zakończona sukcesem.

Trudną i niebezpieczną robotą jest chodzenie po kolędzie. Przekonał się o tym dotkliwie ksiądz z Kołobrzegu, który odwiedzał parafian na osiedlu Lęborskim. Gdy wychodził z klatki schodowej jednego z bloków, napadło na niego dwóch mężczyzn. Przewrócili go na ziemię i próbowali wyrwać saszetkę z pieniędzmi. Ksiądz darł się jednak wniebogłosy. Speszeni napastnicy dali w długą, ale po kilku minutach jednego z nich zatrzymała zaalarmowana przez parafian policja. Bezbożny rozbójnik trafił do aresztu, drugi jest poszukiwany przez policję.

Wasze komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.