Motto tygodnia: Ale draka! Afera Piebiaka!

ico-1
Autor:

Podczas uroczystości 663-lecia lokacji Rzeszowa prezydent Tadeusz Ferenc ujawnił, że w mieście powstanie nowy pomnik Jana Pawła II. Będzie to kolejny pomnik polskiego papieża; stoją już przy kościele Chrystusa Króla, przed wejściem do kościoła Bożego Ciała i Matki Bożej z Lourdes, przed katedrą i na skrzyżowaniu ulic Jana Pawła II i św. Antoniego na osiedlu Budziwój. Nie należy też zapominać o małym popiersiu papieża przy rondzie Jana Pawła II oraz o obelisku z płaskorzeźbą przedstawiającą twarz papieża w Parku Papieskim. To się nazywa bałwochwalstwo.

 

Kilkanaście osób protestowało przed siedzibą Towarzystwa Chrystusowców w Puszczykowie przeciwko pedofilii w Kościele. Protestujący rozdawali kartki z hasłami: „Stop pedofilii w kościele”, „Wysokie kary dla pedofilów”, „Chroń swoje dziecko”, „Twoje dziecko może być ofiarą księdza”. Protest był związany z głośną sprawą ks. Romana B. ze zgromadzenia chrystusowców, który uwiódł i gwałcił 13-letnią dziewczynkę, za co został skazany na 4 lata więzienia. Po wyjściu z pudła kapłan został przyjęty z otwartymi ramionami w siedzibie zgromadzenia w Puszczykowie, gdzie mógł nawet odprawiać msze. Zabroniono mu tego dopiero po ujawnieniu skandalu przez media. Uczestnicy protestu podkreślali, że ofiara pedofila w sutannie nie otrzymała rekompensaty za cierpienia.

 

Na Górze Cyranowskiej w Mielcu ma powstać wieża widokowa. 18-metrowa budowla ma przypominać świecę, a na jej szczycie ma stanąć figura Matki Boskiej, patronki Mielca. W tegorocznym budżecie Mielca zapisano na tę niezbędną inwestycję ponad milion złotych. Budowę wieży z Matką Boską popierają głównie radni PiS, którzy mają większość w radzie miejskiej.

Wasze komentarze 3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

 • Rozdrabniają się z tymi pomnikami. Gdyby mieli ambicję, to by zaprojektowali budowlę potężniejszą od piramid nad Nilem.
  A tak Wojtyła Ramzesowi do chuja nie dorasta.

  • Dobre, tylko co z Kaczynskim, tym pierdolcem nad pierdolcami ? Juz sa ulice Lecha Kaczynskiego, a pomniki w przygotowaniu.

   • Ulice się zmienia, pomniki burzy. Tylko z piramidami nie byłoby by łatwo, bo to także pomnik ludzkiej myśli i sztuki.
    Ja bym dał na cegiełkę – blok granitowy – budowy piramidy marszałka Rokossowskiego.