Motto tygodnia: Ale draka! Afera Piebiaka!

ico-1
numer 52-53/2016
Autor: JAN

Do szopki bożonarodzeniowej na rynku w Janowie Lubelskim weszło dwóch młodych parafian w wieku 19 i 20 lat. Nie uczynili tego, by oddać hołd Jezusowi, ale by popić. Dostrzegli ich patrolujący rynek policjanci. Parafianie schowali butelki w sianku i udawali, że modlą się do Zbawiciela. Obaj odpowiedzą przed sądem. Nie wiadomo jeszcze, czy zostaną oskarżeni z artykułu o obrazie uczuć religijnych, czy za podawanie dzieciątku alkoholu.

Arcybiskup poznański Stanisław Gądecki wystosował list pasterski do kapłanów Archidiecezji Poznańskiej. Wypowiedział się w nim ostro i bez ogródek przeciwko zaangażowaniu politycznemu duchownych. „Wiązanie się księży z określonymi partiami politycznymi jest niebezpieczne” – napisał Gądecki, podkreślając, że grozi to utratą zaufania do Kościoła członków innych niż popieranych przez danego proboszcza czy biskupa partii. List Gądeckiego odczytano jedynie w nielicznych kościołach Wielkopolski.

Warszawska prokuratura odmówiła wszczęcia postępowania przeciw organizatorom wydarzenia na Facebooku „Mistrzostwa Polski w szkalowaniu papieża”. Uczestnicy tej zabawy skupiali się na – przyznajmy, często niewybrednych – żartach z Jana Pawła II. Zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa złożył Ryszard Nowak z Komitetu Obrony przed Sektami i Przemocą. Zaskakująca decyzja prokuratury była podyktowana opinią, zgodnie z którą nie można znieważyć osoby zmarłej.

 

Wasze komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

  • Joj! To straszne! Jak szkalować nieposzkalowalnego? W „mojej” parafii dziekan zarządził modlitwę za zmarłych po ogłoszeniu o śmierci Chóru im. Aleksandrowa. I co? I nic. Kilka bab wyszło w proteście z kościoła, a jedna rzekła: – Niedoczekanie, żebym się za „Ruskich” modliła… Zdrowy, rydzykowy odruch katolickiego narodu…