Motto tygodnia: Zrozumcie to wreszcie – ktoś może was wyhuśtać w areszcie.

ico-1
numer 51/2016
Autor: JAN

Niektórzy z tysięcy pielgrzymów, którzy przybyli na Światowe Dni Młodzieży w Krakowie, nocowali w 182 placówkach oświatowych udostępnionych przez władze Krakowa. Za eksploatację tych budynków (prąd, opłaty za wodę, wywóz śmieci, wynagrodzenie pracowników) miał zapłacić Kościół, w tym wypadku Archidiecezja Krakowska. Miał zapłacić, ale nie zapłaci, bo rachunki uregulował rząd. Wszystko odbyło się legalnie na mocy specustawy, która zezwalała rządowi na opłacenie noclegów pielgrzymów z subwencji oświatowej. Kwota wyłożona przez rząd to ok. 1,2 mln zł. Niby niewiele, ale dla Kościoła każdy grosz się liczy.

Diakon z kościoła pw. Ścięcia św. Jana Chrzciciela, uczący religii w Zespole Szkół Publicznych nr 1 w Pleszewie, miał dziwny zwyczaj komunikowania się z uczniami w środku nocy na portalu internetowym. Podobno zapraszał chłopców, aby przyszli do niego w nocy i pomogli w przemeblowaniu mieszkania. Zaniepokojeni rodzice poinformowali dyrekcję szkoły. Sprawę rozwiązano elegancko i po cichu. Diakon, który przygotowywał chłopców do bierzmowania, opuścił szkołę i pożegnał się z Wyższym Seminarium Duchownym w Kaliszu, gdzie studiował.

W mikołajki świetlicę Caritas w Białymstoku odwiedził św. Mikołaj z prezentami dla dzieci. Wizyta była niezapowiedziana, a św. Mikołaj był niezwyczajny. Był to bowiem św. Mikołaj narodowy, o czym miała świadczyć opaska z falangą na jego ramieniu. Incydent przeszedłby zapewne niezauważony, gdyby ONR nie pochwalił się Mikołajem na stronie internetowej. Białostocka Caritas wydała oświadczenie, w którym wyraziła ubolewanie i zapowiedziała wyciągnięcie konsekwencji wobec pracownika, który nie zareagował na opaskę św. Mikołaja.

Wasze komentarze 2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

  • Biedny „diakon” – nawet bzykac mi zabronili…a co z tymi wyzej w hierarchii ??? – np. z opiekunem takiego MISIewicza Puchatka…???

    • To chyba logiczne ze staż i stopień dają określone uprawnienia, diakon powinien sam się obsłużyć.