Motto tygodnia: Ale draka! Afera Piebiaka!

ico-1
numer 51-52/2017
Autor:

Przedstawiciele Partii Razem z Krakowa złożyli władzom Uniwersytetu Jagiellońskiego podpisaną przez ponad 840 osoby petycję przeciwko organizacji konferencji „Prawo dziecka do życia”. Konferencja miała się odbyć 13 grudnia. W programie przewidziana była m.in. prelekcja „Obrońca życia-świadek wiary”, którą miał wygłosić dr inż. budownictwa lądowego Antoni Zięba, prezes Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka, współzałożyciel Krucjaty Modlitwy w Obronie Poczętych Dzieci. Władze uczelni zdecydowały o odwołaniu konferencji. Szkoda, że ją odwołano. Niewątpliwie kompetencje pana Zięby, cieszącego się zaufaniem ojca Rydzyka, dostarczyłyby  wszystkim uczestnikom niezapomnianych wrażeń.

 

Odwołanie konferencji na UJ skomentował na antenie Radia Maryja Piotr Guzdek, koordynator ds. pogrzebów dzieci martwo urodzonych w Polskim Stowarzyszeniu Obrońców Życia Człowieka: „Te działania są jawnym przejawem ideologizacji uczelni i naruszają autonomię polskiego uniwersytetu”. Jego zdaniem „jest to jawna i niewątpliwa kompromitacja Uniwersytetu Jagiellońskiego, ale także hańba dla uniwersyteckiego Krakowa”. „Tego typu działania powinny spotkać się z natychmiastową, ostrą i stanowczą reakcją ministra nauki i szkolnictwa wyższego, Konferencji Rektorów Uniwersytetów Polskich, Kolegium Rektorów Szkół Wyższych Krakowa”. Najbardziej stanowczą reakcją naszym zdaniem byłoby natychmiastowe zamknięcie Uniwersytetu Jagiellońskiego.

 

W Łodzi przy ul. Piotrkowskiej 80 powstaje pierwsza chrześcijańska kawiarnia. Łodzianka Marta Cyganek, która wcześniej pracowała jako barmanka i kelnerka, wpadła na pomysł podczas modlitwy. Trudno więc odmówić udziału w pomyśle Duchowi św. Kawiarnia ma być przytulnym miejscem z wiszącym krzyżem oraz ikoną Matki Boskiej. W menu pojawią się owoce znane z Biblii: daktyle, figi, ciasta z rodzynkami, ale także pizza. Trwają narady, czy będzie serwowane wino. Organizatorzy zastrzegają, że najwyżej w limitowanych porcjach. Łódź to miasto lokali tematycznych – Kaczyński, miłośnik kotów, mógłby tam wypić herbatę w kawiarni „Kocie Oczy”, a patrioci z ONR zjeść w pizzerii „Pod Białym Orłem” pizzę „Z Ziemi Włoskiej do Polski”.

 

Całość na łamach

Wasze komentarze 3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.