Motto tygodnia: Ale draka! Afera Piebiaka!

ico-1
numer 50/2016
Autor: JAN

W kaplicy więzienia w Siedlcach zainstalowane zostały relikwie bł. Męczenników Podlaskich. Uroczystość odbyła się z wielką pompą. Mszy świętej przewodniczył sam biskup siedlecki Piotr Sawczuk. „Macie teraz drodzy bracia dużo czasu na przemyślenie swego życia, dostrzeżenie przyczyn tych zdarzeń, które doprowadziły was tutaj. Macie czas na otwarcie serca na dobro. Nie jest na to za późno. Każdy z was przy pomocy łaski Bożej może być święty” – zapewniał więźniów pan biskup. Święty cwel – to brzmi dumnie!

Spłonęła prawosławna cerkiew Opieki Matki Bożej w Odrynkach. Straty są poważne. Ogień strawił wnętrze świątyni. Ikony, szaty liturgiczne, część wyposażenia uległy bezpowrotnemu zniszczeniu. Nieznane są przyczyny pożaru. Sprawę bada policja. Spalona cerkiew była świątynią pomocniczą przy sławnej pustelni ojca Gabriela, która jest celem pielgrzymek polskich prawosławnych.

Wybuchł pożar na plebanii prawosławnej w Ługach (gmina Dobiegniew). Pożar, który objął całe pierwsze piętro gasiło 14 zastępów strażaków. W katolickiej Polsce cerkwie stają się łatwopalne.

17,6 mln zł wynosi dotacja Unii Europejskiej dla klasztoru na Jasnej Górze. Sfinansowane za nią zostaną m.in. przeniesienie pomnika kardynała Wyszyńskiego, remont przedsionka Kaplicy Cudownego Obrazu, krużganki nad kaplicą, nawierzchnia nad podziemną salą Jana Pawła II, remont dachu nad pokojami królewskimi. Przy poprzednim rozdaniu dotacji unijnych Jasna Góra załapała się na 36,3 mln zł. Za pieniądze te gruntownie odrestaurowano bazylikę. Jak widać europejskie pieniądze jasnogórskim zakonnikom nie śmierdzą.

Wasze komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

  • Zaprawdę Powiadam Wam Siostry i Bracia!
    Wystrzegajcie się uczonych w Piśmie rzymsko-katolickich faryzeuszy, tych konsekrowanych szamanów, agentów UB i SB, pedofilów i innej maści seksualnych dewiantów, społecznych pasożytów, świętobliwych oszustów i złodziei, którzy chętnie chodzą w długich szatach a nawet mundurach Wojska Polskiego, lubiących pozdrowienia na rynkach i pierwsze krzesła w świątyniach, oraz pierwsze miejsca na ucztach; którzy pasożytując pożerają renty i emerytury moherowych wdów i dla pozoru długo się modlą; tych spotka szczególnie surowy wyrok. [wg Marka Ewangelisty 12:38-40 ]