Motto tygodnia: Ale draka! Afera Piebiaka!

ico-1
numer 50/2015
Autor: JAN

Ks. Maciej K., proboszcz parafii w Szadku, został skazany przez Sąd Rejonowy w Zduńskiej Woli na zapłacenie ponad 2 tys. zł grzywny oraz 1,6 tys. zł odszkodowania za aparat i statyw skradziony studentowi wydziału operatorskiego łódzkiej szkoły, który robił zdjęcia kościołowi parafialnemu. Potrzebne były do projektu finansowanego przez łódzki urząd marszałkowski. Proboszcz wyszedł przed kościół, zabrał sprzęt i zniknął z nim na plebanii. Potem nie odpowiadał na dzwonienie do drzwi. Po doniesieniu studenta o kradzieży policja dokonała przeszukania plebanii, ale nie znalazła skradzionych przedmiotów. Wezwany na przesłuchanie do prokuratury proboszcz przyszedł z adwokatem i arogancko odmówił składania wyjaśnień. Wyrok sądu w Zduńskiej Woli można uznać za wyjątkowo łagodny. Za kradzież w polskim kodeksie karnym grozi do 5 lat więzienia.

Stowarzyszenia Kraków Przeciw Igrzyskom zaapelowało do prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego o upublicznienie kosztów Światowych Dni Młodzieży, które zostaną zorganizowane w roku 2016. Stowarzyszenie chce, aby prezydent ujawnił dane w sprawie finansowania ŚDM z budżetu miasta. W krótkim czasie pod apelem do prezydenta podpisało się 800 osób i liczba ta rośnie.

Do świętokradztwa doszło w kościele św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Milejczycach. Nocą, wyłamując drzwi wejściowe, nieznani sprawcy włamali się do świątyni i ukradli tabernakulum, w którym były 3 naczynia liturgiczne z przechowywanym w nich Najświętszym Sakramentem. Sprofanowali krzyż i ukradli puszki z datkami wiernych. Policja wszczęła dochodzenie. Biskup drohiczyński Tadeusz Pikus wezwał świętokradców do zwrotu sakramentu i zaprzestania ranienia uczuć religijnych wiernych. Urban ma alibi na tę noc.

Wasze komentarze 2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

  • Tera to rozlewacie łzy że z budżetu kościelne imprezy finansują.
    A gdzie byliście – Pan, panie Urban – jak Kwaśniewski Konkordat podpisywał?

  • Telewizja kłamie, oglądałem, że Janek wiśniewski padł, a tu pisze. Panie Janku, albo Michale (jeszcze lepiej), trzeba było czytać NIE jak Kwaśniewski podpisywał konkordat, a jak ma Pan kłopoty z czytaniem, to lepiej nie pisać, nie przeczyta Pan tego co pan tu napisał.