Motto tygodnia: Zrozumcie to wreszcie – ktoś może was wyhuśtać w areszcie.

ico-1
numer 50/2017
Autor:

Ks. Jacek Stryczek, twórca „Szlachetnej paczki”, znany z występowania w tej okazji w mediach, odkrył po co „walczyliśmy o wolność”. „Po to walczyliśmy o wolność, żeby być wolnymi ludźmi. Co za idiotyzm czepiać się czyichś samochodów”. Tym samym odniósł się do krytyki spotykającej jego kolegów po fachu lubiących się wozić drogimi samochodami. „Długo medytowałem nad tym, jaki jest związek pomiędzy księżmi a samochodami. Długo, naprawdę i w końcu stwierdziłem, że… nie ma żadnego” – taką odkrywczą myślą podzielił się Stryczek z wiernymi. Uważamy podobnie. Nie po to państwo zwalnia księży z płacenia podatków i ZUS-u, aby sobie dobrego samochodu odmawiali.

 

Minął dokładnie rok od nominacji abp. Marka Jędraszewskiego na urząd metropolity krakowskiego. To jeden z najbardziej obskuranckich polskich arcybiskupów. Z przyjemnością odnotowujemy, że przez cały rok nie poradził sobie z „problemem” tzw. Kościoła otwartego w Krakowie i redakcją „Tygodnika Powszechnego”. A wszyscy wieszczyli, że sobie poradzi.

 

Katolickie i prawicowe media odnotowały „ważne słowa papieża do Polaków”, które wypowiedział na rytualnej audiencji do turystów, będących akurat w Rzymie. Te słowa to: „Przeżywamy czas Adwentu. Oczekujemy na przyjście Chrystusa. Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus”. Słowa te z całą pewnością zaskoczyły nie tylko Polaków, ale cały katolicki świat.

 

Ks. Piotr Glas, który pełni posługę w diecezji Portsmouth w Wielkiej Brytanii, wydał oświadczenie, „że szatan wściekł się na Polaków za ich wielką piękną modlitwę”. Szatanowi miało chodzić o akcję „Różaniec bez granic”. Następnie kancelaria Kurii Płockiej poinformowała, że sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski bp Artur Miziński wydał komunikat w sprawie ks. Piotra Glasa. Taki, że ksiądz Glas, „podając się za egzorcystę, dopuszcza się praktyk, których nie wolno stosować”, czyli nie bardzo posiada wiedzę o stanach emocjonalnych Szatana. Wreszcie rzecznik KEP ks. dr Paweł Rytel-Andrianik wydał oświadczenie, w którym zaprzecza, jakoby bp Miziński wypowiadał się na temat ks. Glasa. Tylko Szatan nie wydał żadnego oświadczenia.

 

 

Całość na łamach

Wasze komentarze (0)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.