Motto tygodnia: Zrozumcie to wreszcie – ktoś może was wyhuśtać w areszcie.

ico-1
Autor:

Policja zatrzymała sprawców zniszczenia antyaborcyjnych plakatów, którymi był oklejony samochód dostawczy parkujący przed jednym z warszawskich liceów. Samochód i wiszące na nim plakaty zostały obrzucone jajkami. Sprawców zatrzymano dzięki donosowi przekazanemu przez jednego z uczniów. Byli to sprawcy w wieku licealnym, a więc także uczniowie. Samochód z kontrowersyjnymi plakatami należy do fundacji Pro – Prawo do życia, która do tej pory parkowała go przed szpitalami. Teraz postanowiła parkować przed szkołami, gdyż – jak tłumaczy jeden z funkcjonariuszy fundacji Dawid Wachowiak – „stawiamy auta pod liceami, aby uświadomić ludziom wchodzącym w dorosłość, że aborcja to morderstwo, aby tego później nie robili”. I to jakoś nikogo nie oburza?

 

Nowy Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak, jak się okazuje kolejny katolicki talib, zapowiedział, że wystąpi do przewodniczącego podkomisji sejmowej z zapytaniem, skąd zwłoka w sprawie projektu „Zatrzymaj aborcję”. Projekt sygnowany przez Kaję Godek zakłada, że z polskiego prawa zostanie wykreślony zapis o aborcji eugenicznej, czyli możliwości przerywania ciąży z powodu nieuleczalnej choroby płodu. Do tej pory komisja – na życzenie kierownictwa PiS – trzymała projekt w zamrażarce, a posłowie nie zebrali się w tej sprawie ani razu. No to prezes Jarosław K. ucieszy się, że go Rzecznik Praw Dziecka do wojny z babami pcha na krótko przed podwójnymi wyborami. Pisowcy sami są sobie winni. Było wybrać Agnieszkę Dudzińską. Też katoliczka, ale mniej nagrzana.

 

Wiceprezydent Warszawy Paweł Rabiej zapowiedział, że władze miasta przeanalizują możliwość otworzenia całodobowego gabinetu ginekologicznego, w którym pracować będą lekarze bez tzw. klauzuli sumienia. Od razu odezwał się prezes antyaborcyjnego Instytutu Ordo Iuris mec. Jerzy Kwaśniewski. Zaniepokoiło go to, że zatrudnianie w takim gabinecie lekarzy, którzy nie podpisali klauzuli sumienia, będzie łamaniem konstytucji i dyskryminacją pracowników. Pokrętność tej logiki nie dziwi, bo zarówno mecenasi, jak i katolicy myślą pokrętnie. Wkurza natomiast to, że jakiś gostek uznaje się za władnego decydowania o wszystkich cipach razem i każdej z osobna.

 

Całość na łamach

Wasze komentarze 4 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.