Motto tygodnia: Zrozumcie to wreszcie – ktoś może was wyhuśtać w areszcie.

ico-1
numer 49/2016
Autor: JAN

Oskarżony o pedofilię 27-letni Rafał P., były katecheta w jednej z poznańskich szkół i były działacz Platformy Obywatelskiej w Gnieźnie, został skazany na 4 lata i 3 miesiące więzienia. Rafał P. uważa, że wyrok jest zbyt surowy i złożył apelację. Rafałowi P. udowodniono skrzywdzenie dwóch chłopców. Inni małoletni, z którymi utrzymywał kontakty seksualne, mieli powyżej 15 lat. W czasie śledztwa, w którym przesłuchano blisko 300 osób, powiedział, że poznawał swoich partnerów za pośrednictwem portalu randkowego dla homoseksualistów. Katecheci nawracają w sieci.

Prałat Jan Giriatowicz, emerytowany proboszcz parafii św. Jacka w Słupsku, poinformował lokalne media, że od dłuższego czasu działa w mieście specjalne pogotowie modlitewne. Bogobojni członkowie pogotowia spotykają się na wspólnej modlitwie po porannej mszy w Kościele Mariackim. Modlą się w różnych intencjach, nawet na leżąco, bo taka pozycja, zapewnia prałat Giriatowicz, daje modlitwom znaczną siłę. Giriatowicz ujawnił, że pogotowie modli się także za prezydenta Słupska Roberta Biedronia. Prałat uważa bowiem, że Biedroń jest dobrym człowiekiem, który pobłądził, ale jeszcze jest nadzieja, że się nawróci. Zastanawiamy się, czy rosnąca w sondażach popularność Biedronia nie jest przypadkiem efektem modlitw pogotowia modlitewnego, oczywiście tych w pozycji leżącej.

O blisko 20 włamań do plebanii na terenie województw opolskiego i śląskiego podejrzani są dwaj mężczyźni w wieku 34 i 35 lat, zatrzymani w Tarnowskich Górach. Decyzją sądu zostali aresztowani na 2 miesiące. Złodzieje kradli głównie pieniądze i dewocjonalia. W ich mieszkaniach policja znalazła część skradzionej gotówki i biżuterii. Przedmioty sprzedawali w lombardach na Śląsku. Zdaniem śledczych sprawa ma charakter rozwojowy, a podejrzanym zostaną przedstawione kolejne zarzuty.

Wasze komentarze (0)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.