Motto tygodnia: Zrozumcie to wreszcie – ktoś może was wyhuśtać w areszcie.

ico-1
numer 49/2018
Autor:

Tatko Tadeusz Rydzyk założył partię polityczną pod nazwą Ruch Prawdziwa Europa. Ma ona w deklaracjach przywrócić katolickie wartości i walczyć z ateizmem, neomarksizmem, nihilizmem oraz hedonizmem. De facto jest to ruch wymierzony w prezesa Jarosława Kaczyńskiego i zmuszenie go do jeszcze większych ustępstw politycznych i finansowych wobec Rydzyka. Do partii należą m.in.: Mirosław Piotrowski, profesor zwyczajny KUL, europoseł PiS kilku kadencji i od zawsze zaufany ojca dyrektora; Andrzej Jaworski, były poseł PiS, były prezes Stoczni Gdańskiej, były wiceprezes PZU, niedawno wyrzucony z PiS za „nielojalność”; Jan Szyszko, były wielokrotny minister środowiska; Anna Sobecka, posłanka PiS, autorka pomysłu o dodatkowym opodatkowaniu osób nieposiadających dzieci. Kaczor się wściekł i demonstracyjnie nie przyjechał na obchody związane z 27. urodzinami Radia Maryja. Będzie piękny meczyk…

 

Na urodzinach byli za to inni: premier Mateusz Morawiecki, szef MSWiA Joachim Brudziński, szef MON Mariusz Błaszczak oraz minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro oraz oczywiście były szef MON i badacz katastrofy smoleńskiej Antoni Macierewicz. Andrzej Duda przysłał list. Kaczyński nie jest wieczny, a jak będzie z Rydzykiem, nie wiadomo.

 

Na tych najważniejszych urodzinach w kraju tatko Tadeusz zaapelował do wszystkich obywateli o wpłacanie 1 proc. podatku na jego dzieła.

 

Najnowszym dziełem ma być film „Nędzarz i madame”. Nędzarz to brat Albert Chmielowski, madame – Helena Modrzejewska. Występują wychowankowie Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu oraz „wybitni artyści z całej Polski”. Dzieło nie dostało jednak dotacji z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Jak zauważył kwaśno Rydzyk, w przeciwieństwie do „Kleru”, na który „pieniądze dali”.

 

Całość na łamach

Wasze komentarze (0)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.