Motto tygodnia: Ale draka! Afera Piebiaka!

ico-1
numer 49/2017
Autor:

W parafii Matki Bożej Królowej Aniołów na warszawskim Bemowie czarni idą nie tylko z Duchem Świętym, ale z duchem czasów. Zamontowali elektroniczny punktualnik z czytnikiem linii papilarnych dla ministrantów. System ma służyć, jak napisano na parafialnej stronie internetowej, „do weryfikacji obecności ministrantów na Mszy Świętej i innych nabożeństwach”. Jednocześnie parafia zwróciła się do „ludzi dobrej woli o wsparcie finansowe tego przedsięwzięcia”. Kontrola i strach to doskonała metoda wychowawcza. Stosowana w Kościele od zawsze. Tylko czy Jezus by to pochwalił?

 

W Słupsku modliła się Krucjata Młodych. Zachęta do modlitwy brzmiała w duchu iście chrześcijańskim i maryjnym (gdyż odmawiano różaniec): „Polskimi miastami na przestrzeni dziejów rządzili różni ludzie. Wśród samorządowców nie brakowało nawet komunistycznych szumowin. Pomorski Słupsk jest jednak pierwszą miejscowością, w której rządzi homoseksualny aktywista, twarz »tęczowej« rewolucji, jakiej lewica chciałaby dokonać nad Wisłą. Nieszczęsny gród, który w ostatnich miesiącach za sprawą swojego prezydenta kojarzy się w Polsce z grzechem homoseksualizmu, nie jest jednak stracony na zawsze. Paradoksalnie miasto może stać się w skali całego kraju miejscem, skąd wyjdzie zdecydowany opór wobec »tęczowego« zgorszenia, moralnej zgnilizny, obyczajowego wykolejenia”. Czy Słupsk się odrodził moralnie? Będzie wiadomo przy kolejnych wyborach samorządowych.

 

Znana katolicka wpływowa i tajemnicza organizacja Opus Dei szkoli polskich ministrów i urzędników. W prowadzonej przez Opus Dei IESE Business School studiuje 60 polskich urzędników, w tym dziesięciu wiceministrów. Szkolą się tam m.in najważniejsi współpracownicy Zbigniewa Ziobry – wiceministrowie Patryk Jaki i Łukasz Piebiak. Kurs trwa 18 dni, a zajęcia odbywają się w Barcelonie i Warszawie. Program jest finansowany ze środków unijnych, uczestnicy nie płacą za udział.

 

 

Całość na łamach

Wasze komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.