Motto tygodnia: Zrozumcie to wreszcie – ktoś może was wyhuśtać w areszcie.

ico-1
numer 48/2017
Autor:

Zakończyła się zbiórka podpisów pod projektem „Zatrzymaj aborcję”. Z tej okazji głos w Sejmie zabrała pupilka Episkopatu Polski Kaja Godek. „W zasadzie dziś, poza skrajną lewicą, która zawsze będzie podnosiła argumenty antynatalistyczne i będzie próbowała wzniecać niepokoje na tym tle, każdy normalny człowiek dziś w Polsce wie, że nie zabija się dzieci za niepełnosprawność i za chorobę” – powiedziała. „Ci ludzie i ich rodziny są dzisiaj zmuszane do tłumaczenia się z tego, że żyją, albo że żyją ich dzieci”. Otóż skrajna lewica nie zmusza do tłumaczenia się z posiadania niepełnosprawnych dzieci, tak samo jak skrajna prawica nie pyta, z czego te rodziny i ich dzieci żyją. Pani Godek kolejny raz przy akompaniamencie ochów i achów kleru próbuje wcisnąć paluchy do cudzych macic. Pytanie, czy tym razem misja się powiedzie.

 

Proliferzy wkraczają do szkół i indoktrynują młodzież. Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka zorganizowało skierowany do uczniów konkurs „Pomóż ocalić życie bezbronnemu”. Uczniowie za pomocą wierszy, opowiadań, fotografii czy plakatów mają pokazać swój stosunek do aborcji. Zachętą są nagrody: 1500 zł, 1200 zł i 900 zł. Tak trwa uświadamianie dzieci przez katolików. A może przekupywanie.

 

Ministerstwo Sprawiedliwości ogłosiło listę zwycięzców „otwartego konkursu” dla organizacji pozarządowych „w zakresie przeciwdziałania przyczynom przestępczości”. Rozdzielono 7 mln zł wśród 36 organizacji. Większość, aż 3 granty, dostały organizacje ojca dyrektora Tadeusza Rydzyka. Dwukrotnie jego Fundacja Lux Veritas – dostała łącznie 641 200 zł; Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu – 145 785 zł. Fundacja im. Św. Cyryla Metodego, która „podejmuje wysiłki na rzecz edukacji społecznej i moralnej, czerpiąc z Cyrylo-Metodiańskiej spuścizny kulturowej”, Diakonia Stowarzyszenia „Ruch Światło–Życie” oraz prawicowa Konfederacja Inicjatyw Pozarządowych Rzeczypospolitej, w której skład wchodzi m.in. Ordo Iuris, dostały najwięcej – 1,338 mln zł.

 

Całość na łamach

 

Wasze komentarze (0)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.