Motto tygodnia: Zrozumcie to wreszcie – ktoś może was wyhuśtać w areszcie.

ico-1
numer 47/2016
Autor: JAN

W Stargardzie nastolatek wszedł na głowę pomnika papieża Jana Pawła II i zrobił sobie zdjęcie. Potem pochwalił się zdjęciem na Facebooku. „Ja i mój papaj”. PS. Pozdrawiam wszystkich i czekam na 2137 like” – napisał pod zdjęciem. Nie trzeba było długo czekać, aby zdjęcie i podpis uraziły czyjeś uczucia religijne. Powiadomieni o sprawie policjanci ze Stargardu długo zastanawiali się, co z nią zrobić. Wreszcie odnaleźli nastolatka i postawili mu zarzut znieważenia pomnika. Zdaniem policji chłopak „dokonał żartu, nie znając powagi sytuacji”. Zbrodniarz stanie przed sądem rodzinnym.

Nie matura, lecz wiara szczera zrobi z ciebie oficera. Potwierdził to prezydent Duda, podpisując decyzję o mianowaniu na stopień podporucznika 132 księży, którzy odbyli służbę wojskową w jednostkach ludowego Wojska Polskiego, Podniosła uroczystość mianowania na stopień oficerski odbyła się z udziałem ministra obrony w kościele św. Stanisława Kostki w Warszawie. Pan minister był w swojej normalnej dyspozycji intelektualnej. – Te nominacje są jedynie skromnym symbolem, którym ojczyzna znaczy waszą wielką służbę. Dzięki waszej pracy w olbrzymim stopniu naród polski się odradza, naród polski powraca do swojej wiary, swojej tradycji i swojej misji… – kadził Macierewicz nowym oficerom w sutannach.

Jerzy Sądel, dyrektor Lasów Państwowych w Lublinie, były poseł PiS, jest gorącym katolikiem. Przed Świętem Niepodległości otwarcie zachęcał pracowników do udziału w okolicznościowej mszy. – Obecność na mszy świętej z okazji odzyskania niepodległości jest nie tylko mile widziana, ale nawet wskazana – tłumaczył podwładnym. Nie wszystkim pracownikom Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Lublinie podobała się propozycja dyrektora. Niektórzy poinformowali nawet o tym lokalną prasę. Twierdzili, że czują się przymuszani do brania udziału w mszy. Dowiedziawszy się o tym, dyrektor poprosił podobno o podanie nazwisk. Dziennikarze odmówili.

Wasze komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

  • Maliniak, pelniacy Obowiazki Prezydenta RP wywiazal sie z obowiazku…jakby kukielka nie machala nòzkami i raczkami to by trzeba kukielke zezlomowac….