Motto tygodnia: Ale draka! Afera Piebiaka!

ico-1
numer 46/2016
Autor: JAN

Dwaj polscy imigranci w wieku 28 i 21 lat wtargnęli do meczetu w Al-Rahman w Londynie i obrzucili bekonem modlących się muzułmanów. Wrzucili także bekon do ustawionych na półkach butów. Obaj stanęli przed Sądem Koronnym Blackfriars na południu Londynu. Prokurator zarzucił im przestępstwo na tle nienawiści rasowo-religijnej. Polacy przyznali się do winy. Zostali skazani na 8 miesięcy więzienia.

300 tys. zł zażądał od kurii bydgoskiej i wrocławskiej 20-letni obecnie mężczyzna, który był w dzieciństwie molestowany przez ks. Pawła Kanię. Pozew wpłynął do Sądu Okręgowego w Bydgoszczy. Ks. Kania odsiaduje obecnie 7-letni wyrok. Proces wykluczenia księdza pedofila ze stanu duchownego na podstawie przepisów prawa kanonicznego jest w toku. Wpłynięcie pozwu przypomniało o bulwersującej roli Kościoła, który przez wiele lat chronił pedofila w sutannie przed odpowiedzialnością i zapewniał mu bezkarność. W pozwie skrzywdzony mężczyzna zarzuca biskupom bydgoskiemu i wrocławskiemu, że nie reagując na podejrzenia i donosy w sprawie pedofilii ks. Kani, doprowadzili do jego osobistej tragedii. W czasie zakończonego w styczniu 2015 r. procesu prokuratura ustaliła, że ksiądz molestował ministrantów przez ponad 10 lat. Oprócz kary więzienia księdza dotyczy nakaz leczenia oraz dożywotni zakaz wychowywania i edukacji dzieci.

Wasze komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

  • Na świecie jest tylko jedna organizacja, która pedofilów i innych seks_dewiantów sama rekrutuje, potem tychże dewiantów usakralnia i wspiera a w razie wpadki chroni przed wymiarem sprawiedliwości.
    Dlatego atrakcją dla mediów jest nie sam wielebny pedofil, ale skuteczne wyłuskanie go spod papieskiej kurateli.