Motto tygodnia: Zrozumcie to wreszcie – ktoś może was wyhuśtać w areszcie.

ico-1
numer 46/2015
Autor: JAN

Mieszkańcy Mrówczyna często skarżyli się policji na zwariowanych kierowców, którzy przekraczają dozwoloną prędkość. Policjanci urządzili więc kontrolę. Jednym z pierwszych kierowców, który wpadł w ich sidła, był 47-letni proboszcz pobliskiej parafii. Pędząc rankiem peugeotem przez wioskę, wielebny przekroczył prędkość o 52 km/h w terenie zabudowanym. W dodatku okazało się, że jechał pod wpływem alkoholu – wydmuchał blisko pół promila. Ksiądz stracił prawo jazdy. Będzie musiał pędzić bezprawnie.

W Szkole Podstawowej nr 8 w Zielonej Górze katechetka w związku z dniem Wszystkich Świętych ostrzegała dzieci przed świętowaniem Halloween. Według tej uczonej kobiety Halloween to święto Szatana. Uprzedzała więc dzieci, że jeśli będą się przebierać i zbierać cukierki, to wpadną we władze demonów. Będą toczyć pianę z ust i tarzać się w szatańskim uścisku po podłodze. Przestraszone dzieciaki opowiedziały o lekcji religii rodzicom, którzy interweniowali u dyrektorki szkoły. Katechetki nie wytarzano.

Posłowie Zjednoczonej Prawicy zaprosili księdza, by poświęcił ich sejmowe pokoje zajmowane do niedawna przez parlamentarzystów Twojego Ruchu. – Chcemy wypędzić złe duchy. Tu odbywała się walka dobra ze złem – mówili prawicowi posłowie przed kamerami. Po poświęceniu pomieszczeń posłowie zawiesili krzyże nad wszystkimi drzwiami, a na półkach postawili obrazki z wizerunkiem Jezusa, który więc będzie musiał na nich patrzeć.

Sylwia Z. z Krakowa rozwiodła się, a po rozwodzie zaczęła żyć w konkubinacie. Zaszła w ciążę. Jako że była katechetką, szkoła zwolniła ją z pracy. Kodeks pracy co prawda zabrania zwalniać kobiety w ciąży, ale jest jeszcze Karta Nauczyciela, w której napisano, że brak misji kanonicznej skutkuje rozwiązaniem umowy o pracę. A kuria krakowska za życie w konkubinacie cofnęła tę misję ciężarnej katechetce. Sprawa trafiła do sądu, którzy orzekł, że szkoła miała prawo zwolnić katechetkę. Helsińska Fundacja Praw Człowieka, która pomaga katechetce, zapowiada odwołanie od wyroku. Warto zauważyć, że zdaniem krakowskiego ciężarnej katechetki kodeks pracy nie obejmuje.

Wasze komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

  • Swięto Trupa to jest shit, bo watykańskie ale i Halloween też, bo z wrażej Ameryki.
    Mniejszym złem jest obchodzić słowiańskie Dziady.