Motto tygodnia: Ale draka! Afera Piebiaka!

ico-1
numer 45/2017
Autor:

Parafianie z Kasiny Wielkiej (diecezja krakowska) są zazdrośni o to, że ich proboszcz Wiesław Maciaszek porusza się luksusowym porsche macan za ok. 400 tys. zł. Wylali żale na stronie internetowej „Kasina Wielka – Kaplica na Brzegu”. Mogłoby to dziwić, jak proboszcz wioski, która liczy niecałe 3 tysiące dusz, uzbierał na taką furę, ale on jest po prostu zaradny. Na dachu kościoła zainstalował 2 przekaźniki telefoniczne, handluje gruntami parafialnymi itp. To w końcu uciułał.

 

Ks. Jerzy S. spod Sieradza też do najbiedniejszych najwyraźniej nie należy, gdyż pozwolił jednemu z parafian wyłudzić od siebie ponad 800 tys. zł. Proceder wyłudzania trwał co prawda kilka lat, ale daj każdemu, Panie Boże, 800 tys. zł przez kilka lat.

 

Dyrekcja Szkoły Podstawowej Spółdzielni Oświatowej „Edukator” w Ostrowie Wielkopolskim wywaliła z posady księdza. Ksiądz wyświetlił na lekcji religii film „10 powodów, dla których chrześcijanin nie powinien obchodzić Halloween”. Był tak drastyczny, że 9-letnim uczniom musiano zapewnić opiekę psychologiczną. No, ale na litość boską jakoś do bachorów trzeba dotrzeć z przekazem. A najlepiej działa przekaz drastyczny.

 

W Wieprzu koło Żywca wikariusz generalny diecezji bielsko-żywieckiej ks. dr Marek Studenski poświęcił 1 listopada kaplicę na tamtejszym ponoć malowniczym cmentarzu. Dlaczego wspominamy o tym z pozoru mało istotnym wydarzeniu? Bo było ono niemal rangi państwowej: premier Beata Szydło przysłała specjalny list z życzeniami.

 

Całość na łamach

Wasze komentarze (0)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.